statystyki

Rok 2050. Pożegnanie z węglem w trosce o środowisko

autor: Karolina Baca-Pogorzelska29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:26
Przedstawiona przez Komisję wizja neutralności dla klimatu obejmuje prawie wszystkie dziedziny polityki UE i jest zgodna z celem porozumienia paryskiego.

Przedstawiona przez Komisję wizja neutralności dla klimatu obejmuje prawie wszystkie dziedziny polityki UE i jest zgodna z celem porozumienia paryskiego.źródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Romolo TavaniShutterstock

Komisja Europejska przyjęła wczoraj długoterminową wizję g Strategia nosi tytuł „Czysta planeta dla wszystkich”.

– Nie możemy bezpiecznie żyć na naszej planecie, jeśli jej klimat wymyka się nam spod kontroli – stwierdził wczoraj wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za unię energetyczną Maroš Šefčovič.

– Nie oznacza to jednak, że aby ograniczyć emisje, musimy obniżyć standard życia Europejczyków. W ostatnich latach udowodniliśmy, że można je ograniczać, jednocześnie tworząc wysokiej jakości miejsca pracy i poprawiając jakość życia obywateli. Nasza obecna strategia dowodzi, że do 2050 r. możemy realistycznie oczekiwać, że Europa będzie zamożna i neutralna dla klimatu. Żaden Europejczyk ani region nie może przy tym pozostać w tyle – dodał.

UE rozpoczęła już proces modernizacji i transformacji. Dzisiaj stawiamy kolejny krok. Proponujemy, aby Europa stała się pierwszą dużą gospodarką świata, która do 2050 r. przestanie szkodzić klimatowi. Konieczne jest osiągnięcie długoterminowych celów w zakresie temperatury określonych w porozumieniu paryskim – mówił komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • sandokan(2018-11-30 12:27) Zgłoś naruszenie 30

  Do cholery ! Zastanówcie się wreszcie : albo ,,ekologia" , albo ,,kasiora" . Nie da się być ,,ekologicznym" kiedy stosowanie nowoczesnej technologii obłożone jest tak wysokimi podatkami i akcyzą . Dlaczego panele solarne i armatura są takie drogie ??? dlaczego LPG (i pochodne) drogie??? dlaczego przydomowe elektrownie wiatrowe są takie drogie ....a wszystko to obłożone podatkiem ..... tak się nie da ! Albo ekologia i powszechna dostępność , albo .... jedziemy z tym koksem !!

  Odpowiedz
 • Ruski troll(2018-11-30 20:14) Zgłoś naruszenie 12

  A jak żyli ludzie 100 lat temu , kiedy całe pòłmilionowe miasta były opalane węglem ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Romerro(2018-12-05 07:23) Zgłoś naruszenie 00

  Niech ktos mi powie, jaki w plyw ma czlowiel na obevna zmianę klimatu. Bo z tego co ja się orientuje wplyw czlowieka jest na poziomie 0,02 %. Muzę ktoś z Panstwa ma 8nne zdanie ?

  Odpowiedz
 • oO(2018-12-04 20:06) Zgłoś naruszenie 00

  A u nas jest węgiel czy nowe technologie ? Może czas opracować niskoemisyjne sposoby użycia węgla ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie