statystyki

Rok 2050. Pożegnanie z węglem w trosce o środowisko

autor: Karolina Baca-Pogorzelska29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:26
Przedstawiona przez Komisję wizja neutralności dla klimatu obejmuje prawie wszystkie dziedziny polityki UE i jest zgodna z celem porozumienia paryskiego.

Przedstawiona przez Komisję wizja neutralności dla klimatu obejmuje prawie wszystkie dziedziny polityki UE i jest zgodna z celem porozumienia paryskiego.źródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Romolo TavaniShutterstock

Komisja Europejska przyjęła wczoraj długoterminową wizję g Strategia nosi tytuł „Czysta planeta dla wszystkich”.

– Nie możemy bezpiecznie żyć na naszej planecie, jeśli jej klimat wymyka się nam spod kontroli – stwierdził wczoraj wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za unię energetyczną Maroš Šefčovič.

– Nie oznacza to jednak, że aby ograniczyć emisje, musimy obniżyć standard życia Europejczyków. W ostatnich latach udowodniliśmy, że można je ograniczać, jednocześnie tworząc wysokiej jakości miejsca pracy i poprawiając jakość życia obywateli. Nasza obecna strategia dowodzi, że do 2050 r. możemy realistycznie oczekiwać, że Europa będzie zamożna i neutralna dla klimatu. Żaden Europejczyk ani region nie może przy tym pozostać w tyle – dodał.

UE rozpoczęła już proces modernizacji i transformacji. Dzisiaj stawiamy kolejny krok. Proponujemy, aby Europa stała się pierwszą dużą gospodarką świata, która do 2050 r. przestanie szkodzić klimatowi. Konieczne jest osiągnięcie długoterminowych celów w zakresie temperatury określonych w porozumieniu paryskim – mówił komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • sandokan(2018-11-30 12:27) Zgłoś naruszenie 30

  Do cholery ! Zastanówcie się wreszcie : albo ,,ekologia" , albo ,,kasiora" . Nie da się być ,,ekologicznym" kiedy stosowanie nowoczesnej technologii obłożone jest tak wysokimi podatkami i akcyzą . Dlaczego panele solarne i armatura są takie drogie ??? dlaczego LPG (i pochodne) drogie??? dlaczego przydomowe elektrownie wiatrowe są takie drogie ....a wszystko to obłożone podatkiem ..... tak się nie da ! Albo ekologia i powszechna dostępność , albo .... jedziemy z tym koksem !!

  Odpowiedz
 • Ruski troll(2018-11-30 20:14) Zgłoś naruszenie 12

  A jak żyli ludzie 100 lat temu , kiedy całe pòłmilionowe miasta były opalane węglem ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Romerro(2018-12-05 07:23) Zgłoś naruszenie 00

  Niech ktos mi powie, jaki w plyw ma czlowiel na obevna zmianę klimatu. Bo z tego co ja się orientuje wplyw czlowieka jest na poziomie 0,02 %. Muzę ktoś z Panstwa ma 8nne zdanie ?

  Odpowiedz
 • oO(2018-12-04 20:06) Zgłoś naruszenie 00

  A u nas jest węgiel czy nowe technologie ? Może czas opracować niskoemisyjne sposoby użycia węgla ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie