Trwają ostatnie szlify rządowego programu wymiany kotłów i ocieplania domów jednorodzinnych. Znamy szczegółowe rozwiązania dla mieszkańców.
– W kwestii ubóstwa energetycznego to do końca tego miesiąca chciałbym już pokazać projekt ustawy o wspieraniu termomodernizacji w wersji uwzględniającej uwagi z procesu konsultacji. Będę namawiał decydentów, by jeszcze przed wakacjami parlament przyjął tę ustawę – mówił jeszcze w maju na łamach DGP Piotr Woźny, pełnomocnik premiera do spraw programu „Czyste Powietrze”.
Jest jeszcze szansa, by Sejm zajął się projektem, zanim parlamentarzyści rozjadą się na wakacje. W lipcu planowane są trzy posiedzenia (3–6 lipca, 14 lipca i 18–20 lipca). Z naszych informacji wynika, że jedną z głównych przyczyn poślizgu były targi o to, jaką ścieżką legislacyjną projekt powinien dalej pójść. Sam Piotr Woźny miał być zwolennikiem rozwiązania, by projekt ustawy został zgłoszony w Sejmie jako inicjatywa poselska. Jednak nie dostał na to zielonego światła, co oznacza dłuższą ścieżkę rządową. – Teraz trwają prace nad oceną skutków regulacji i projektami rozporządzeń – twierdzi nasze źródło.