statystyki

Wyższe wynagrodzenie za udział w Horyzoncie 2020

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.05.2015, 07:24; Aktualizacja: 18.05.2015, 09:23

Ponad 306 mln zł w tym roku przeznaczy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą. Dzięki temu polscy naukowcy uzyskają wsparcie, aby brać udział w pracach zespołów badawczych na światowym poziomie.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie szczegółowych kryteriów przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.

Reguluje on m.in. zasady przyznawania funduszy, które mają wspomóc polskich badaczy w uczestnictwie w programie unijnym Horyzont 2020. Jego budżet w latach 2014–2020 wynosi prawie 80 mld euro, dlatego resort stara się zachęcić polskie jednostki naukowe do wnioskowania o te pieniądze.

Projekt zakłada m.in., że będą mogły uzyskać dodatkowe fundusze i przeznaczyć je na wynagrodzenia pracowników uczestniczących w realizacji projektów w ramach europejskich programów badawczych, w tym Horyzontu 2020.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane