statystyki

Nadawanie tytułu profesora: Prace z historii ocenia ekspert medycyny

autor: Urszula Mirowska-Łoskot18.05.2015, 07:24; Aktualizacja: 18.05.2015, 09:30

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów (CK) wskazuje ekspertów, którzy oceniają dorobek naukowy kandydata ubiegającego się o profesurę. Osoba, która ma uwagi do prowadzonego postępowania awansowego, może zwrócić się do sądu – wyjaśnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

To odpowiedź na interpelację (nr 32376) posła Kazimierza Moskala z PiS.

– Przedstawiciele środowiska akademickiego zwrócili się do mnie w sprawie niezrozumiałych i nielogicznych ich zdaniem procedur podczas nadawania tytułu profesora przez centralną komisję – napisał poseł. Podał przykład osób ubiegających się o tytuł profesora nauk o kulturze fizycznej. Nawet jeżeli cały ich dorobek dotyczy historii kultury fizycznej, jest merytorycznie oceniany nie przez ekspertów nauk humanistyczno-społecznych, lecz medycznych. A od tych ostatnich trudno wymagać gruntownej znajomości zagadnień związanych np. z historią czy socjologią.

– Skutkiem może być niepełna, a niekiedy niesprawiedliwa ocena dorobku kandydata do tytułu naukowego – zauważa Kazimierz Moskal.


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane