statystyki

Trzeba zmienić Kartę nauczyciela. Inaczej system zbankrutuje

autor: Artur Radwan01.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 01.10.2014, 08:43
Nauczyciel

Jeśli w najbliższych pięciu latach Karta nauczyciela nie zostanie zmieniona, to cały system zbankrutuje.źródło: ShutterStock

Jeśli w najbliższych pięciu latach Karta nauczyciela nie zostanie zmieniona, to cały system zbankrutuje.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

 • stif(2014-10-01 13:02) Zgłoś naruszenie 00

  Do EDA. w dupach mają za dużo, ale w głowach jeszcze więcej. Bandyckie pokolenie chodzące po szkołach z nożami i roszczeniowych rodziców. Najlepiej niech wyszkolą ludzi dla takich dzieci ,żeby nauczyciel chodził do pracy
  z bronią i psem tropiącym narkotyki.Już teraz coraz częściej się słyszy ,że te słodkie niewiniątka kogoś zabiją lub okradną .Oczywiście to wina tych wstrętnych nauczycieli bo przecież mają w dupach za dużo.

  Odpowiedz
 • maria(2014-10-01 20:34) Zgłoś naruszenie 00

  zabrac nauczycielom i dać prawnikom i sędzią bo ledwie wiążą koniec z końcem. A przecież 2100 na rękę to istny raj i rozpasanie.

  Odpowiedz
 • Jula(2014-10-03 17:48) Zgłoś naruszenie 00

  do nauczyciel
  Jest rzeczą oczywistą dla nauczycieli, że chcieliby pracować 8 godz.dziennie w godnych warunkach. W polskiej rzeczywistości jest to jednak nierealne, gdyż takich warunków w szkołach nie ma. Wszystkowiedzącym samorządom jest to jednak na rękę, bo nikt nie widzi tak naprawdę, ile nauczyciele pracują, a dodatkowo mogą dokładać im roboty i psioczyć, że nie pracują ludzie za darmo. O wynikach badań czasu pracy nauczycieli cisza, odkąd pojawiły się i mogłyby zepsuć, kreowany przez dziennikarzy i ich sponsorów, obraz nauczyciela. Dlatego tak naprawdę, taki układ odpowiada wszystkim, tylko nie nauczycielom. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Plb(2014-10-03 10:57) Zgłoś naruszenie 00

  Do nauczyciel
  Gwarantuję Ci, że gdybyś zostawał codziennie w szkole do 16, tylko wtedy gdy są zajęcia to NIC do domu nie musiałbyś przynosić i w domu miałbyś święty spokój i czas dla rodziny. Napiszę więcej - większość nauczycieli nie mogłaby by się odnaleźć w tej szkole z powodu braku zajęcia i snuli by się albo oddawali plotkowaniu... Nawet łatwiej byłoby zorganizować radę pedagogiczną, która mogłaby się odbywać na koniec dnia...

  Filologini
  Widzę w formie jesteś - znów post o niczym wyrażający wrogość. Może napiszesz nam powód, dla którego Karty Nauczyciela nie powinno się zmieniać?

  Odpowiedz
 • cvb(2014-10-02 22:40) Zgłoś naruszenie 00

  "aczego nauczyciele nie wyjdą na ulice i np. nie wypiszą jednego roku świadectw? "

  Bo w tym zawodzie przeważają kobiety. I proszę mnie nie posądzać o uprzedzenia ale można spokojnie wydzielić spośród nich trzy grupy, a pewnie jest i więcej.

  1. takie, którym zależy i te byłby zdecydowane protestować
  2. takie, które mają dobrze zarabiającego męża, do szkoły podjeżdżają terenowym czołgiem, a prace w szkole traktują jako hobby i im nie zależy
  3. i wreszcie te, którym zależy, ale na tym aby mieć prace bo to ich podstawowe źródło utrzymania i jeśli ja stracą będą miały problem

  te dwie ostatnie grupy nie zaprotestują, pierwsza bo im się nie chce, druga ze strachu

  Odpowiedz
 • cvb(2014-10-02 22:33) Zgłoś naruszenie 00

  "Komunistyczną kartę nauczyciela trzeba ZLIKWIDOWAĆ"

  Ta komunistyczna KN to efekt negocjacji komunistycznych władz z Solidarnością

  Odpowiedz
 • filologini(2014-10-02 21:39) Zgłoś naruszenie 00

  Głupi naród rządzony przez cwanych polityków wierzący w to, że zostanie po wieki wieków uszczęśliwiony likwidacją KN. Nawet nie chce się komentować, bo szkoda klawiatury. Wygra tylko ten, kto z tego marnego cyrku wyjedzie i będzie się trzymał z daleka od krajanów.

  Odpowiedz
 • nauczyciel(2014-10-02 14:16) Zgłoś naruszenie 00

  taaa... a ja tu piszę jako nauczyciel- chcę pracować jak normalny człowiek 8 godzin dziennie i wracając do domu mieć wszystko w nosie, oprócz mojej rodziny...a teraz spadam- czas napisać kartki na wywiadówkę i przygotować na jutro prezentację multimedialną dla rodziców... kto chętny ???

  Odpowiedz
 • Maks(2014-10-01 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  Zaznaczę, iż nie jestem nauczycielem. Problemem nie jest karta nauczyciela, a chytrość samorządów i głupota MEN. Podręcznik do 1. klasy SP, jest chwytem PR-owskim, który jest utrwalany i rozpowszechniany w mediach. Nikt z MEN nie pomyślał jak problem rozwiązać w sposób systemowy i utworzyć jeden sensowny podręcznik do klas I-III w wersji papierowej i elektronicznej. Taki który będzie dostępny w domu i w szkole.

  Co do karty nauczyciela i zarobków nauczycieli - nie są one wysokie i są nieznacznie niższe od średniej krajowej. Na wsi jest znacznie więcej "gorszych" belfrów, a w klasach 1-3 pracują osoby niekompetentne i są "najmądrzejsze". W szkołach też są różne sytuacje - uczeń przyszedł z nożem czy bronią gazową. Stres w szkole jest na porządku dziennym, a człowiek jest wypalony zawodowo. Urlop dla poratowania to przywilej - ale taki który rekompensuje mizerne zarobki. Czy 2 200 netto to tak dużo?

  Samorządy zapomniały, że koszty rosną bo rośnie też inflacja, a Pani Kluzik "umiem guzik" zamiast sensownie rozwiązywać problemy oświaty bawi się w akcje podręcznikowe. Nie bez powodu NIK miał wątpliwości co do wykorzystania pierwszej wyprawki.

  Co roku też zmieniają się zasady egzaminów w SP, Gimnazjum i Matury nie wiadomo po co. Nauczyciele też wysyłani są na drogie, bezsensowne szkolenia, a szkoła zamiast uczyć zajmuje się wypadkami i "papierami". Teraz biurokracja jest na każdym szczeblu oświaty. Nie bronię złych i fatalnych nauczycieli, bo i oni znajdą się nawet na uczelni wyższych. Chodzi mi raczej o akceptację dla głupoty i chorych zmian w systemie.

  Dziwi mnie brak jedności nauczycieli - w przeciwieństwie do górników i lekarzy, którzy mają odwagę powiedzieć NIE. Dlaczego nauczyciele nie wyjdą na ulice i np. nie wypiszą jednego roku świadectw? Ciekawe czy rząd zajął by się ich sytuacją?

  Odpowiedz
 • xyz(2014-10-01 13:30) Zgłoś naruszenie 00

  do Stif !
  Masz wątpliwości, że Karta Nauczyciela to przywilej, który więcej robi złego niż dobrego ?
  Rozbestwia wyłącznie a nie motywuje do dobrej pracy.
  Stąd wyniki egzaminów czy to w szkole gimnazjalnej, czy to maturalne raczej marne.

  Odpowiedz
 • Ed(2014-10-01 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba ją zlikwidować niech rząd pójdzie po rozum do głowy . Najwięcej wolnego, wszystko płatne, a co raz częściej nic sobą nie reprezentują. Tylko spacerują z podniesionymi głowami zadartymi nosami. Bez przerwy wolne ferie , wakacje, wszystko to płatne . jeszcze 13-ta pensja . zabrać ją na poczet miesiąca wakacji płatnego. czy nie za dużo w dupach mają.

  Odpowiedz
 • nie nauczyciel(2014-10-01 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Oczywiście , że trzeba ją ZLIKWIDOWAĆ . Już dawno to było jasne.

  Odpowiedz
 • xyz(2014-10-02 06:08) Zgłoś naruszenie 00

  MAkS!
  Jeśli ty nie jesteś nauczycielem to pewnie jest nim ktoś Ci bliski.
  Jeśli nauczyciele nie zarabiają średniej krajowej to na pewno oszukują. Z dodatkami, świadczeniami z KN daje dużo więcej. Najlepiej zarobki z PIT-u podzielić na 12. Zdziwisz się.

  Odpowiedz
 • Amigos(2014-10-01 22:16) Zgłoś naruszenie 00

  Jacku. Twoje uwagi po adresem osoby, której nie znasz, źle o Tobie świadczą. Jeśli jesteś nauczycielem, źle świadczą o całej grupie zawodowej.
  Wiele osób pracuje wieczorami. Fakt pisania rano o niczym nie świadczy.
  Dokształcać się muszą przedstawiciele prawie wszystkich zawodów. Nie wiem czemu nauczyciele twierdzą, że dotyczy to tylko ich grupy zawodowej. Tym bardziej, że chyba każdy w toku swej edukacji spotkał wielokrotnie nauczycieli, którzy raz na początku kariery opracowali zakres lekcji na rok szkolny i lecieli to samo do emerytury.
  Grupą, która najbardziej jest zmuszana do ciągłego dokształcania się, są prawnicy, doradcy podatkowi i księgowi, a to z uwagi na ciągłe zmiany przepisów. Proponuję nauczycielom, aby zatrudnili się jako radcy prawni lub rewidenci, i dokształcali się po 8, a nierzadko i 10 godzinach pracy dziennie. Może wtedy zrozumieją, dlaczego większość społeczeństwa uważa, iż nauczyciele naprawdę mają dobrze.

  Odpowiedz
 • w(2014-10-01 09:29) Zgłoś naruszenie 00

  jeżeli likwidujemy karty to wszystkie bez wyjątków typu górnika,policjanta itpwszystkim po równo i takie same pensje,bez wyjątków!!!
  sprzątaczka ma zarabiać tyle samo co górnik dołowy czy nauczyciel albo polityk!!!

  Odpowiedz
 • guru122(2014-10-01 09:14) Zgłoś naruszenie 00

  Komunistyczną kartę nauczyciela trzeba ZLIKWIDOWAĆ a nie zmieniać.

  Odpowiedz
 • Jacek(2014-10-01 13:30) Zgłoś naruszenie 00

  Do EDA Czy zdradzisz nam którą szkołę specjalną kończyłeś.?
  Bo nie trudno się domyślić że Tobie żadna szkoła nie jest w stanie pomóc.
  Widać że jesteś jednym z tych życiowych zer , którzy są sami na siebie wściekli że się urodzili .
  Jeśli jesteś taki bystry i spostrzegawczy to zatrudnij sie w szkole jako nauczyciel i pokosztuj tych miodów .
  Nie będziesz nic robił tylko miał wakacje i ferie.
  A skoro piszesz w godzinach porannych to co ED robisz ?
  Jesteś nieudacznikiem , który siedzi w domu bo się do niczego nie nadaje , czy walisz w rogi swojego pracodawce i wykorzystujesz jego kompa , zamiast uczciwie pracować ?
  ED w dupie ci się przewraca.

  Odpowiedz
 • aaaa(2014-10-08 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  KN dla nauczycieli którzy prowadzą dziennik i stawiają stopnie , korzystają z tablicy i zatrudnieni są na min. pół etatu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane