statystyki

Dotowanie kształcenia dorosłych na odległość według obecności z lutego

autor: Artur Radwan13.05.2020, 08:20; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:21
pieniądze, finanse, oszczędności, kasa

Wskutek apeli samorządów i niepublicznych placówek minister edukacji narodowej wydał więc rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19źródło: ShutterStock

Właściciele szkół dla dorosłych narzekają, że przez przepisy związane z koronawirusem nie otrzymują dotacji na nowych słuchaczy, bo samorządy wyliczają ją na podstawie stanu uczniów sprzed epidemii.

Przypomnijmy, że tego typu placówki nie pobierają czesnego i utrzymują się wyłącznie z dotacji od samorządu. Podstawą jej wypłaty za jednego słuchacza jest co najmniej 50-proc. jego obecność na zajęciach w danym miesiącu. Ponieważ na skutek epidemii, a co za tym idzie zawieszenia liczby zajęć i przejścia na kształcenie na odległość, ten warunek nie może być spełniony, samorządy nie wiedziały, jak wypłacać szkołom pieniądze.

Wskutek apeli samorządów i niepublicznych placówek minister edukacji narodowej wydał więc rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 493). Zgodnie z jego par. 10 ust. 1 do ustalania dotacji od 1 marca 2020 r. do końca miesiąca, w którym zakończy się czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły wyłącza się przepisy dotyczącym uzależnienia otrzymania dotacji na ucznia od jego uczestnictwa w co najmniej połowie obowiązkowych zajęć edukacyjnych.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane