Przed uczniami miesiąc laby z małą przerwą na lekcje

autor: Artur Radwan09.12.2019, 08:04; Aktualizacja: 09.12.2019, 08:45
Po świętach Bożego Narodzenia w wielu szkołach uczniowie wrócą do zajęć dopiero 7 stycznia, ponieważ 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek) to tzw. dni dyrektorskie, czyli wolne od zajęć edukacyjnych. Szkoła ma obowiązek zapewnienia uczniom opieki. Szefowie placówek robią jednak wszystko, aby do szkół przychodziło jak najmniej uczniów, bo dzięki temu nauczyciele i pozostali pracownicy też będą mieć w tym okresie wolne. I to z zachowaniem prawa do wszystkich uposażeń.

Po świętach Bożego Narodzenia w wielu szkołach uczniowie wrócą do zajęć dopiero 7 stycznia, ponieważ 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek) to tzw. dni dyrektorskie, czyli wolne od zajęć edukacyjnych. Szkoła ma obowiązek zapewnienia uczniom opieki. Szefowie placówek robią jednak wszystko, aby do szkół przychodziło jak najmniej uczniów, bo dzięki temu nauczyciele i pozostali pracownicy też będą mieć w tym okresie wolne. I to z zachowaniem prawa do wszystkich uposażeń.źródło: ShutterStock

Przed uczniami wyjątkowo długa przerwa świąteczna, a przed rodzicami – wyzwanie związane z zapewnieniem dzieciom opieki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Czarekmat(2019-12-13 19:25) Zgłoś naruszenie 11

    Jestem nauczycielem, po Nowym Roku normalny dzień pracy ,więc melduję się w szkole. Uspokajam Zazdrośników nie wszyscy będą mieli "labę" p.s. żeby Zazdrośnicy nie mieli za dużo frajdy : między Świętami a nowym Rokiem mam wolne

    Odpowiedz
  • Ula(2019-12-10 22:13) Zgłoś naruszenie 20

    W przedszkolach też pracujemy, nawet tych zorganizowanych w szkołach.

    Odpowiedz
  • Pracujący nauczyciel(2019-12-10 12:10) Zgłoś naruszenie 100

    Pracuję w internacie na stanowisku nauczyciela wychowawcy, nie ma żadnych wolnych dni, no może poza przerwą świąteczną do 01.01. Wszystkie pozostałe dni to dni pracy. Realizujemy wszakże zajęcia opiekuńcze. Reasumując, nie wszyscy nauczyciele mają wolne.

    Odpowiedz
  • Anonim(2019-12-10 06:48) Zgłoś naruszenie 144

    Haha, że co? Jaki miesiąc wolnego? Z całym szacunkiem ale u mnie ten miesiąc równa się tydzień... Chyba Pan redaktor musi wrócić do szkoły i nauczyć się liczyć dni. A nauczyciel też wolnego nie ma. Kto w liceum zorganizuje i oceni matury próbne?

    Odpowiedz
  • Ja(2019-12-10 06:02) Zgłoś naruszenie 153

    To są tylko dwa dni o co wam wszystkim chodzi Czego się wciekacie. Od wielu lat tak jest. Jeśli im zazdrości cie to sami ićcie do szkoły pracować ze swoimi pociechami .

    Odpowiedz
  • Ck(2019-12-09 21:48) Zgłoś naruszenie 150

    Ciekawe czy pan redaktor sprawdził ile imprez iplatkowych karnawałowych itp szykowne jest dla samorządów i innych taki przez nauczycieli w tym okresie

    Odpowiedz
  • woźny(2019-12-09 20:25) Zgłoś naruszenie 820

    No i "nauczyciele" znowu laba

    Odpowiedz
  • Robert. K. (2019-12-09 19:10) Zgłoś naruszenie 917

    Liczą się nauczyciele i dyrektor, a uczniowie to tylko taki dodatek, sądząc po tym artykule

    Odpowiedz
  • pani od polaka(2019-12-09 19:09) Zgłoś naruszenie 269

    Kochani rodzice! Przyślijcie swoje cudowne dzieci do szkoły w Wigilię, w Sylwestra, w Boże Narodzenie, w soboty, w niedziele w ferie, a nawet w wakacje. My nauczyciele jakoś przeżyjemy a wasze dzieci będą wam bardzo wdzięczne. A swoją drogą dlaczego nie chcecie spędzać wolnego czasu z dziećmi? Życie tak szybko płynie. Umykają nam fajne chwile, ani się człowiek obejrzy i dziecko dorasta i wyfruwa z domu. A wy tylko martwicie się, że nauczyciele będą mieć za dużo wolnego. Ja się cieszę z każdej chwili spędzonej z córką, bo starsza nawet nie wiem kiedy tak szybko dorosła.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sas(2019-12-09 18:38) Zgłoś naruszenie 261

    Zaczyna coś kogoś boleć? Mamy taki system roku szkolnego, że ferie zimowe są w różnych terminach dla dobra górali i tych co w górach żyją z przyjezdnych. Po to rozciągnięto czas ferii zimowych. Ale jeżeli ktoś nie przemyślał w tym roku szkolnym, to już nie wina nauczycieli. Bo jeżeli pierwszy termin zaczyna się od 13 stycznia i wtedy podkarpackie,śląskie i lubelskie mają (biorąc pod uwagę możliwość wzięcia dni dodatkowych) ponad miesiąc przerwy z czterema dniami pracy, to nie ma o co się czepiać. A można było przesunąć termin o tydzień i byłoby lepiej dla klasyfikacji uczniów. Ale kto tam na "górze" myśli? Dopowiedzcie sobie sami.

    Odpowiedz
  • GG(2019-12-09 17:51) Zgłoś naruszenie 369

    I już jadą w komentarzach na nauczycieli, jak to mają dobrze. Zamiast tu ujadać ruszcie 4 litery i do pracy do szkoły. Kto wam broni? Etatów mnóstwo wolnych. Ale nie. Lepiej anonimowo poużywać na kimś. Prawda miernoty społeczne?

    Odpowiedz
  • ja(2019-12-09 17:25) Zgłoś naruszenie 929

    TAK SIĘ TYRA W SZKOLE!!! Oczywiście żądamy podwyżek od stycznia i od września

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mio(2019-12-09 17:03) Zgłoś naruszenie 204

    W mojej szkole na ten czas wyłączane jest całkowicie ogrzewanie, więc dyrektorowi i wójtowi zależy na tym, aby nie było w niej ani uczniów ani nauczycieli. Samorządy w ten sposób próbują oszczędzić.

    Odpowiedz
  • w(2019-12-09 15:39) Zgłoś naruszenie 172

    radwan zwany redaktorem za chwile bedzie beczała że nie ma komu pracować ... de...bil

    Odpowiedz
  • ....(2019-12-09 13:49) Zgłoś naruszenie 203

    "ja z 60 nauczycieli pozostawiam na dyżurach około jednej trzeciej. Z takiej możliwości najczęściej korzysta kilkoro dzieci" Nie wystarczyłoby 2 nauczycieli nie 20 dla kilkorga dzieci?

    Odpowiedz
  • Rodzic(2019-12-09 13:40) Zgłoś naruszenie 935

    A można ten czas wykorzystać na zajęcia wyrównawcze grupowe lub indywidualna lub zorganizować w tym czasie dyskoteki lub inne konkursy, które zachęciłyby uczniów do przybycie do szkoły. Przebywanie na świetlicy raczej nie jest zachęcające.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wkurzona(2019-12-09 13:31) Zgłoś naruszenie 267

    A Radwan zwany redaktorem znowu o głupotach.....

    Odpowiedz
  • Seba(2019-12-09 11:30) Zgłoś naruszenie 200

    a uczniowie chyba zapłaczą się, że znowu bez kochanej szkoły. Mazowieckie ferie zaczyna od 10.02.20 r. I to mnie dotyczy.

    Odpowiedz
  • broniarz(2019-12-09 08:58) Zgłoś naruszenie 1036

    A nauczyciele "poświęcą ten czas na czynności związane z samokształceniem i doskonaleniem zawodowym." Farsa. Może podczas kolejnego strajku propozycja - praca za podwyżkę?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz