Strajk tli się w szkołach. Być może ruszy przed wyborami

19.08.2019, 02:10; Aktualizacja: 19.08.2019, 11:09
Jak podaje "Rz", to nieprawda, że nastroje w oświacie się uspokoiły.

Jak podaje "Rz", to nieprawda, że nastroje w oświacie się uspokoiły.źródło: ShutterStock

Jesienią niemal na pewno dojdzie do protestów nauczycieli. Być może jeszcze przed wyborami - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • BiBi(2019-08-26 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Żadnego strajku nie będzie. Kwietniowy strajk poparła masa nauczycieli nie związanych z żadnym związkiem licząc że faktycznie ZNP będzie mógł groźbą paraliżu egzaminów wywalczyć realną podwyżkę. Względy polityczne wygrały z pragmatyzmem negocjacji - dopóki masz nabity pistolet możesz wystrzelić. Okazało się że ZNP nie ma zdolności negocjacyjnych i teraz nie porwie za sobą takiej masy jak w kwitnieniu. Finansowo nauczyciele wspierający strajk odczuwają go jeszcze do dzisiaj - starostwa potrącenia za strajk rozłożyły na raty od czerwca, a sprowadzenie poważnego konfliktu do poziomu kabaretu poprzez filmiki z piosenkami dopełniło całości. Tak więc jednią hasta la vista ZNP

    Odpowiedz
  • Mary(2019-08-19 18:03) Zgłoś naruszenie 83

    Do veto - nauczyciel ma za zadanie dawać radę w szkole przy przygotowanym dla niego miejscu pracy a nie wszędzie gdzie potencjalnie się znajdzie. Czy od ciebie ktoś wymaga żebyś sobie radził w szkole jako miejscu pracy? Nie? No niewiarygodne.

    Odpowiedz
  • Hmmm????(2019-08-19 17:35) Zgłoś naruszenie 36

    No te se PiS z Nimi zatańczy POtem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sss(2019-08-19 15:42) Zgłoś naruszenie 1524

    Sorry gdzie byliście przez 8 lat? Teraz Wam źle?? Stracicie szacunek Rodziców i Dzieci. Co za dużo to niezdrowo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dobrze zarabiajacy Nauczyciel.(2019-08-19 15:08) Zgłoś naruszenie 51

    U nas żaden nie dał rady ,to faktycznie jest się czym chwalić .

    Odpowiedz
  • Bajka(2019-08-19 12:50) Zgłoś naruszenie 2418

    Zaraz pewnie płatne trolle i półmózgi ruszą z hejtem na nauczycieli. Nie odpowiadać takim i nie zniżać się do ich poziomu. To oni mają problem ze sobą i swoim nieudacznym, prymitywnym życiem.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Alf(2019-08-19 12:38) Zgłoś naruszenie 407

    Żadnych wycieczek, żadnych imprezek klasowych, dyskotek, żadnych zebrań, dyżurów pedagogicznych, rad pedagogicznych, szkoleń i kursów po godz. 15.00. Lekcje, dyżury, rozmowy z uczniami czy rodzicami, uzupełnianie Librusa i ton papierów, wszelkie inne sprawy szkolne (a jest ich mnóstwo) do 15.00. Przygotowanie do lekcji dodatkowo godzina w domu. Razem spokojnie wyjdzie 8 godzin dziennie. Niech wreszcie nastanie normalność.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz