Wykaz czasopism: Czy Gowin podpisał wyrok na nauki polityczne? [OPINIA]

11.08.2019, 11:52; Aktualizacja: 12.08.2019, 22:23
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowinźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Nauki o polityce (po reformie Jarosława Gowina: nauki o polityce i administracji) często są z władzą na bakier. Jest tak niejako z natury rzeczy, ponieważ kiedy polityków interesuje zdobycie i utrzymanie władzy, badaczy polityki interesuje analiza tego, jak te władzę zdobywają i utrzymują, co politykom oczywiście nie jest na rękę. Wydaje się, że obecny wykaz czasopism dyskryminuje szczególnie właśnie politologię.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • marty(2019-08-12 08:12) Zgłoś naruszenie 265

  Czy ja dobrze widzę, że autor, dr Nowakowski, ma ZERO publikacji w czasopismach uznanych za mające jakiekolwiek znaczenie międzynarodowe (baza Scopus)? Żeby wypowiadać się o nauce dobrze jest mieć o niej jakiekolwiek pojęcie, niezerowy wkład.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • akademik(2019-08-11 18:09) Zgłoś naruszenie 181

  Ewaluacja bedzie dotyczyła poszczególnych dziedzin każdej z osobna, więc jeśli wszyscy w danej dziedzinie ( np. politologii ) piszą za 5pkt. to nie ma problemu. Nie rozumiem jak można bylo przetrwać na uczelni nie pisząc artykułów na poziomie międzynarodowym a więc w j. angielskim. Cos tu jest nieprawdopodobnego

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Janusz W. Błaszczyk(2019-08-12 17:57) Zgłoś naruszenie 62

  Ta lista czasopism skompromitowała całkowicie reformę nauki i szkolnictwa wyższego. Proszę zwrócić uwagę, że obecnie lepiej jeździć na konferencje (polecam Hawaje) niż publikować. W dodatku okazuje się, że lepiej publikować we własnym, uczelnianym czasopiśmie niż jakiś tam światowych "gigantach" naukowych typu Nature czy Science. Jedynie trzeba zadbać o dojścia do odpowiednich redaktorów a to może przyprawić o ból głowy i nie tylko. Brawo tego jeszcze nie było! Mówiąc natomiast poważnie! Szanowny Panie Ministrze, czy nie lepiej oceniać uczelnie i placówki naukowe na podstawie sumy cytowań ich pracowników (tzw indeks H (Hirscha), który można znaleźć w każdej szanującej się bazie danych (z Google Scholar, włącznie!). Po co ta zabawa w rankingi czasopism z krajów trzeciego świata z Polską włącznie?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • prawda(2019-08-16 14:17) Zgłoś naruszenie 20

  Moim zdaniem wskaźnikoza Gowina będzie gwoździem do trumny polskiej nauki. Duże wymagania ********** wynagrodzenia nie mogą doprowadzić do niczego innego.

  Odpowiedz
 • Adzia(2019-08-12 09:11) Zgłoś naruszenie 23

  A może Marty by się podpisał imieniem i nazwiskiem? Byłoby wtedy uczciwie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane