statystyki

Przybywa szkół mistrzostwa sportowego. Nie każdy, kto trafi do SMS zostanie drugim Lewandowskim

autor: Konrad Wojciechowski15.06.2019, 16:00
Według danych resortu edukacji z września 2018 r. Szkół Mistrzostwa Sportowego (SMS) było 212

Według danych resortu edukacji z września 2018 r. Szkół Mistrzostwa Sportowego (SMS) było 212źródło: ShutterStock

Szkół mistrzostwa sportowego przybywa, na zawodach nasi zawodnicy z reguły nie należą do faworytów. Nie każdy, kto uczęszcza do SMS-ów, zostanie drugim Robertem Lewandowskim czy następczynią Justyny Kowalczyk.

Z anim Dorota Rabczewska została Dodą, w dzieciństwie i jako nastolatka trenowała lekkoatletykę. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w 1997 r. zdobyła brąz w biegu na 100 m. Do tego złoto w zawodach mistrzostw szkolnych szczebla wojewódzkiego – w biegach na krótkich dystansach, w skoku w dal i w pchnięciu kulą. Ale ostatecznie sport pomógł jej zostać piosenkarką. – Dał mi fundamenty, na których oparłam karierę: samodyscyplinę, wytrwałość w dążeniu do celu, odporność – opowiada Doda.

Jej pierwszym trenerem był tata – Paweł Rabczewski, sztangista, który zajął 6. miejsce na igrzyskach olimpijskich w Moskwie. Mimo rodzinnych tradycji oraz ukończenia sportowego ogólniaka, córka nie poszła w ślady ojca. – Wybrałam muzykę chyba z powodu kobiecej próżności. Światła reflektorów, MTV, różowe ciuchy, fani. A jak się ma duży biceps i wygrywa z facetami, to chłopaki nie chcą chodzić z tobą randki – żartuje Doda.

Nie ma co gdybać, co by było, gdyby postawiła na sport. I czy odnosiłaby sukcesy takie jak przed wojną w pchnięciu kulą Halina Konopacka.

Sport masowy w elitarnej szkole


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane