statystyki

300 zł na wyprawkę ucznia gwarantowane ustawowo

autor: Michalina Topolewska06.05.2019, 07:08; Aktualizacja: 06.05.2019, 07:25
Etap legislacyjny. Konsultacje projektu ustawy

Etap legislacyjny. Konsultacje projektu ustawyźródło: ShutterStock

W tym roku od lipca, a w 2020 r. już od lutego rodzice będą mogli składać wnioski o świadczenie na pokrycie kosztów związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Tak wynika z projektu ustawy o świadczeniu dobry start, czyli jednorazowym wsparciu, przyznawanym wszystkim rodzicom oraz opiekunom uczących się dzieci do czasu skończenia przez nie 20 lub 24 lat (jeśli są niepełnosprawne), bez względu na wysokość dochodów. Po raz pierwszy było ono wypłacane w 2018 r. na podstawie uchwały i rozporządzenia. Natomiast zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu, aby świadczenie miało bardziej stabilny i trwały charakter, od tego roku będzie przyznawane na mocy ustawy.

Projekt przewiduje zachowanie dotychczasowych warunków uzyskania świadczenia 300+, ale zawiera też dwie istotne zmiany. Pierwsza z nich to rozszerzenie grona uczniów uprawnionych do wsparcia o tych, którzy uczęszczają do szkół dla dorosłych.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane