statystyki

Najnowszy pomysł MEN na strajk: Loteria rodziców

autor: Klara Klinger, Grzegorz Osiecki17.04.2019, 07:45; Aktualizacja: 17.04.2019, 08:48
Część szkół zawiesza protest na ten czas, żeby maturzyści nie byli poszkodowani. Zaś rząd zapewnia, że ma – w razie problemów – plan B. Łącznie ze zmianą przepisów.

Część szkół zawiesza protest na ten czas, żeby maturzyści nie byli poszkodowani. Zaś rząd zapewnia, że ma – w razie problemów – plan B. Łącznie ze zmianą przepisów.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Orzechowski Agencja Gazeta

Dzień ósmy: rząd przygotowuje się do rozmów o zmianach w oświacie, pedagodzy rozważają, czy zasiąść do sprawdzania egzaminów.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • pol(2019-04-17 13:34) Zgłoś naruszenie 399

    Sanok to zwolennicy PISU

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZNP Sanok zawiesiło strajk w szkołach średnich(2019-04-17 11:27) Zgłoś naruszenie 3742

    rozsądek zwycięża nad POlityką.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Anka(2019-04-17 17:41) Zgłoś naruszenie 3059

    Pogonić ich do roboty, jak praca im nie pasuje to mogą się przebranżowić - tak jak zawsze sugerowano górnikom, przecież nie musicie całe życie być nauczycielem, ale wiem, że jest problem iść do normalnej pracy, gdzie się pracuję 40h tygodniowo i nie ma tyle wolnego

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heniutek(2019-04-18 03:05) Zgłoś naruszenie 2925

    Wystarczy, że ktoś napisze prawdę która jest sprzeczna z ogólnie przyjętym poglądem na strajk zaraz spotyka się z ujemna ocena. Odpowiadający na komentarz zapominają dodać że wielu nauczycieli pracuje na 1,5 etatu wypracować 27 godzin w tygodniu. Ma za to półtorej pensji a godzin nadal mniej niż pracownicy innych zawodów. Do tego nie dodajcie wolnych dni ekstra. Kto z rodziców nie ma wiecznych problemów gdy nauczyciele nie uczą w rekolekcje, dni przed czy po świąteczne. Ile w roku jest dziur w nauczaniu gdy trzeba się dzieckiem zająć bo nie ma lekcji. Nie zrownujmy tych zawodów do innych bo naprawdę macie dobrze. Zwłaszcza do ilości rzeczywistej pracy. Każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji i nie ma to nic wspólnego z modnym ostatnio hejtem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zenon(2019-04-18 16:09) Zgłoś naruszenie 2621

    Kaczy przykurcz będzie podtrzymywał strajk nauczycieli,bo odsuwa tematy Srebrnej i łapówki 50000 dla księdza Sawicza!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Suweren (2019-04-18 09:12) Zgłoś naruszenie 245

    Proponuje również losowanie premiera i prezesa partii tak będzie uczciwiej!!!

    Odpowiedz
  • Kto korzysta?(2019-04-21 05:49) Zgłoś naruszenie 165

    Nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia za strajk, więc pieniadze zostaja w budzecie i sa oszczednosci na 5+ prezesa lub pseudo podwyżkę dla nauczyciela. Nauczyciel strajkując ma obowiązek przebywać w szkole ale bez wynagrodzenia. Oplaca sie rzadowi przedluzac strajk

    Odpowiedz
  • nic(2019-04-20 10:41) Zgłoś naruszenie 1525

    Zgłosić do prokuratury bo to jest łamanie konstytucyjnego prawa do nauki i pociągnąć nauczycieli do odpowiedzialności , nie płacić za nieobecność w pracy tak jak mają inni pracujący. Niech nie robią łaski że uczą dzieci stresując przed egzaminami mającymi zdecydowany wpływ na ich dalszą karierę .DOŚĆ NIEUZASADNIONYCH WYGÓROWANYCH PRZYWILEJÓW ! Przecież oni cały czas strajkują jak nie na początku roku to w środku roku szkolnego itd. Kiedy więc uczą - pracusie. Poznamy to po wynikach dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-19 09:33) Zgłoś naruszenie 1121

    radosna twórczość nauczycieli powala, ha ha, że oni się tak marnują w szkołach zamiast spiewać, ztrudnić się w kabarecie lub pisać, może doczekali bysię Nobla z literatury

    Odpowiedz
  • Pomysl PiSanki Z na wyciszenie lapowek Srebnej(2019-04-20 09:18) Zgłoś naruszenie 67

    Pomysl PiS na wyciszenie bomby pt

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MAK(2019-04-20 21:51) Zgłoś naruszenie 414

    Sprzątaczka 32 tyś rocznie 2830 m2 do sprzątania , ranga najniższa kasta, konserwator 33 tyś, rocznie 5 etatów / palacz, spawacz, elektryk, ogrodnik, sprzątacz,dozorca/ za 1 pobory, ranga jeleń , kierownik ds. gospodarczych 36 tyś, rocznie, prawa noga dyrektora 12 etatów /kadrowiec, mechanik, z-ca sprzątaczki, konserwatora, palacza, przynieś, wynieś, pozamiataj pana od wf, informatyk , lewa ręka pana nauczyciela od informatyki, dozorca ksero, zleceniodawca zamówień publicznych, pan/ni od przeglądów technicznych, organizator fizyczny wszelkich imprez ,dyskotek, apeli/ ranga ogon dyrektora bez dodatku. Nauczyciele kłamią o swoich poborach - drogi nauczycielu ile masz dodatku do wczasów pod gruszą / 1400 zł/ Zdradziliście administrację i obsługę tylko lewackie swinie nie sa z uczniami na egzaminie.

    Odpowiedz
  • Lisa(2019-04-18 22:25) Zgłoś naruszenie 33

    Witаj! Czу jestes zainteresowany spotkaniem na temat wolnego seksu? Sexy dziewczyny czekaja na ciebie tutаj => www.hotmeet.tk Mozesz takze napisac do mnie, moj nick to Lisa21, odpowiadam wszystkim :) Plus strona ma moje intymne zdjęciа!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz