Podwyżki dla nauczycieli już od marca 2019. Zalewska: Wynagrodzenia wzrosną też w 2020

07.02.2019, 12:20; Aktualizacja: 08.02.2019, 21:02
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

W marcu rozpocznie się wypłacanie podwyżek dla nauczycieli, z wyrównaniem od 1 stycznia. Podwyżki będą też w 2020 r., najpierw uporządkowana ma być struktura nauczycielskich płac – powiedziała w czwartek w Chełmie minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (87)

  • ann(2019-03-25 16:07) Zgłoś naruszenie 10

    Szczyt! Jeśli lekarz powiedziałby "od kwietnia odmówię leczenia" straciłby prawo wykonywania zawodu, a taki nauczyciel może powiedzieć, że nie będzie sprawował opieki nad dziećmi?! Od razu bym takiego posłała na spoczynek zawodowy. Niech w innym zawodzie poszuka szczęścia! W końcu wykształcony...jak3/4 narodu.

    Odpowiedz
  • ann(2019-03-25 16:06) Zgłoś naruszenie 10

    Szczyt!

    Odpowiedz
  • Ola(2019-03-11 09:43) Zgłoś naruszenie 20

    Ja nie dodałabym Wam ani złotówki.Zarabiacie dużo więcej niż inni bardziej wykształceni od Was,Za kog!o się macie? Mamy w rodzinach nauczycieli i wiemy na jakim poziomie żyjecie. Aż brzydko być takim pazernym. Strajk?Przecież wasz czas pracy to cały czas strajk.

    Odpowiedz
  • Inka(2019-03-11 09:32) Zgłoś naruszenie 30

    Nauczyciele! Wstydu nie macie.Większość zna wasze zarobki .Przestańcie ściemniać i weżcie się za solidną pracę z naszymi dziećmi,bo większość roboty wykonujemy my rodzice w domu.Ile chcecie zarabiać? Większość z was to osoby niedouczone,które nie powinny pracować w tym zawodzie.Kim Wy jesteście i za kogo się macie.Więcej pokory.!

    Odpowiedz
  • nauczycielka Kraków(2019-03-10 14:59) Zgłoś naruszenie 10

    ZNP to Złodzieje Niedouki i Półgłówki myślą że ludzie za tym pójdą jak PO dodała nauczycielom 2 godziny do etatu nie dając ani złotówki była cisza, jak na 5 lat zamrozili podwyżki -cisza a teraz lGBT w szkołach im się marzy i strajk w czasie egzaminów banda błaznów ale nauczyciele za wami nie pójdą zbyt grubymi nićmi szyjecie.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2019-03-05 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Żadnego wyrównania nie było. Jest już 5 marca.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2019-02-28 14:28) Zgłoś naruszenie 01

    Słuchać się nie chce mojej minister. Nie wiem co zrobię z tymi podwyżkami, nawet dobrze inflacji nie pokryją, W Polsce czuję si ę jak żebrak - nauczyciel!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polonista(2019-02-22 21:22) Zgłoś naruszenie 12

    Pensja zasadnicza z dodatkiem za staż to dla mnie ok. 3100 brutto. Dodatek za wychowawstwo 100 brutto i motywacyjny 120 brutto. Pracuję 32 lata. Innych dodatków nie posiadam i nie posiadałam. Nie mam nadgodzin. Za to mam 3 kierunki studiów i żywię prawdziwą miłość do pracy. Dziękuję pani minister za ten ogrom forsy. Już planuję egzotyczne podróże. Boże, co ja z tą forsą pocznę...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Historyk :)(2019-02-17 18:24) Zgłoś naruszenie 21

    W kapitalistycznym świecie wszystko jest towarem. Jest nim też edukacja. Nauczyciel świadczy usługę. Ja jako młody, wykształcony nauczyciel, w wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem, świadczę usługę najlepiej jak potrafię. Ale płaca za to jest niska. Więc wkrótce ja i wielu innych nauczycieli, obniżymy loty. W końcu jaka płaca, taka praca

    Odpowiedz
  • Ja(2019-02-17 16:37) Zgłoś naruszenie 10

    Pani z men ma nauczycieli za głupków i słusznie, bo od lat szkołą się za własne pieniądze pracują w domu, korzystając z własnych laptopów, drukarek, energii elektrycznej. Nie otrzymują wynagrodzenia za pracę w nocy podczas wyjazdów z uczniami. Dlaczego Pani minister miałaby traktować takich ludzi poważnie. Tym razem jednak w jedzeniu przeszła sama siebie.

    Odpowiedz
  • Dora(2019-02-15 00:20) Zgłoś naruszenie 30

    Podwyżka? Jaka podwyżka? 300 zł brutto po kilku latach nie podnoszenia pensji...Czytam te komentarze hejtujących do artykułu i nie wierzę własnym oczom..Te sumy nie są warte uwagi i tego zamieszania . Zwykły poseł rozliczając się z fiskusem ma kwotę wolną od podatku, równą ponad połowie rocznych dochodów nauczyciela(z pensji). Każdy z nas kiedy chce się czegoś nauczyć, np. tańca, jazdy samochodem, skoków na spadochronie, grania na fortepianie to za to płaci. Jeśli chcę nauczyć się tych czynności dobrze to jest gotów zapłacić słono... A przecież nie zawsze płacąc słono kończymy te nauki z wymarzonym efektem. Z komentarzy, tych narzekających na fakt dopominania się nauczycieli o godną płacę wynika, że najlepiej byłoby, żeby nauczyciele pracowali 40 godzin z uśmiechem na ustach, dokonując cudów nawet w stosunku do tych leniwych i mniej zdolnych uczniów za pensję robotnika niewykwalifikowanego, a najlepiej za przysłowiowy talerz zupy. Drodzy państwo, za kiepskie wynagrodzenie można się spodziewać takiej samej pracy, co wydaje się być logicznym rozumowaniem.I z tym końcowym wnioskiem państwo pozostawiam

    Odpowiedz
  • Belfer(2019-02-11 19:10) Zgłoś naruszenie 30

    To rewaloryzacja nie podwyżka.

    Odpowiedz
  • pol(2019-02-11 15:47) Zgłoś naruszenie 13

    Narobiła bałaganu po co likwidować było gimnazja czy musimy mieć to co było za komuny.

    Odpowiedz
  • podatnik(2019-02-08 19:50) Zgłoś naruszenie 04

    Jak zwykle jedne i te same grupy zawodowe.

    Odpowiedz
  • agie(2019-02-08 16:15) Zgłoś naruszenie 40

    "Za dodatki odpowiadają samorządy"- nasz oszczędza na wszystkim- za wychowawstwo mam 30 netto za m-c i 5 procent dodatku motywacyjnego- przyznawany na 3 m-ce.

    Odpowiedz
  • Zwykła nauczycielka(2019-02-08 15:58) Zgłoś naruszenie 30

    Niech ta pani lepiej już nic nie mówi

    Odpowiedz
  • gość234(2019-02-08 10:59) Zgłoś naruszenie 90

    Znów władza chce skłócić nauczycieli. Dyplomowany tyle, stażysta mniej albo więcej, zależnie od wariantu. A kto powie, że król jest nagi i skończy z kretyńskimi awansami? Wymyślono to tylko w celu podzielenia środowiska. Wszyscy wiedzą, że to tylko produkcja makulatury. Dla każdego 1000 zł podwyżki, albo strajk.

    Odpowiedz
  • Belfer(2019-02-07 22:53) Zgłoś naruszenie 90

    Bełkot

    Odpowiedz
  • xyz(2019-02-07 21:42) Zgłoś naruszenie 100

    Pani Minister nawet nie wspomina o nauczycielach pracujących w szkołach prowadzonych przez stowarzyszenia zatrudnionych na podstawie Kodeksu Pracy z minimalną pensją. Obowiązki mają takie jak nauczyciele pracujący w oparciu o Kartę Nauczyciela a wynagrodzenie niestety nie. Są to szkoły zlikwidowane przez samorządy i prowadzone przeważnie przez społeczności lokalne. Dodatków nie ma żadnych, wychowawstwo nie jest płatne. Ani związki, ani MEN nie widzi problemu.

    Odpowiedz
  • gość234(2019-02-07 20:45) Zgłoś naruszenie 120

    Znowu argumentem ma być misja i odpowiedzialność za przyszłość młodzieży. Dosyć tego, teraz najwyższy czas pomyśleć o przyszłości naszych dzieci

    Odpowiedz