statystyki

W 2019 r. dwie podwyżki dla nauczycieli po 5 procent

autor: Artur Radwan23.01.2019, 08:32; Aktualizacja: 23.01.2019, 09:01
Szefowa MEN poinformowała też, że pracuje nad rozwiązaniem, które gwarantowałoby nauczycielom wzrost dodatku za wychowawstwo.

Szefowa MEN poinformowała też, że pracuje nad rozwiązaniem, które gwarantowałoby nauczycielom wzrost dodatku za wychowawstwo.źródło: ShutterStock

Bez porozumienia zakończyło się wczorajsze spotkanie szefowej MEN Anny Zalewskiej z organizacjami związkowymi. Kolejne planowane jest na 31 stycznia br. Potwierdziły się za to wcześniejsze ustalenia DGP, że we wrześniu nauczyciele otrzymają – poza przewidzianą w ustawie budżetowej 5-procentową podwyżką w styczniu – kolejną transzę we wrześniu.

– Pierwotnie te kolejne 5 proc. miało być wypłacone w styczniu 2020 r., ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, zdecydowaliśmy się zrobić to wcześniej – potwierdziła Anna Zalewska. – Od września 2019 r. pensje nauczycieli będą wyższe o 16,1 proc. w stosunku do marca 2018 r. – dodała.

Szefowa MEN poinformowała też, że pracuje nad rozwiązaniem, które gwarantowałoby nauczycielom wzrost dodatku za wychowawstwo. Obecnie wynosi on średnio 137 zł. Związkowcy chcą jednak, aby jego minimalną wysokość określić na poziomie 500 zł. Dodatkowo żądają podwyższenia płacy zasadniczej w stosunku do 2018 r. o tysiąc złotych brutto.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Kasia(2019-01-23 11:25) Zgłoś naruszenie 602

    Trzeba mieć tupet! Obiecane podwyżki od stycznia 2019 r., może wypłacone w maju! I następne, októrych nikt nic nie wie, bo to OBIECANKI. Tylko strajk ich obudzi w rządzie!

    Odpowiedz
  • Mural(2019-01-23 11:09) Zgłoś naruszenie 562

    żenada! Górnikom i policji oraz innym wybranym też dadzą na raty????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lolek(2019-01-23 21:31) Zgłoś naruszenie 402

    Czyli egzaminów i matur w tym roku nie będzie :D

    Odpowiedz
  • nn(2019-01-24 16:39) Zgłoś naruszenie 372

    Nie chcemy dwóch. Wystarczy jedna, z wyrównaniem od stycznia tego roku w wysokości 1000zł netto + powiązanie na stałem wzrostu wynagrodzeń wraz ze wzrostem średniej płacy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Onn(2019-01-26 09:55) Zgłoś naruszenie 110

    w Bochni za wychowawstwo jest 70 brutto

    Odpowiedz
  • jestem nauczycielką z zamiłowania....nie stać mnie(2019-02-04 23:12) Zgłoś naruszenie 20

    kilka lat prowadziłam własną działalność, kilka lat pracowałam też w korpo, obecnie kilka lat w szkole.... 1. działalność- wzloty i upadki, spore nerwy i wieczne pracowanie 24h, plusy- spora satysfakcja, urlop w dowolnych terminach:) 2. korpo- duża satysfakcja, poczucie własnej wartości, dobre pieniądze i mnóstwo wolnego czasu. 3. szkoła- bardzo zmienne uczucia, satysfakcja połowiczna (finanse, kontakty, osiągnięcia, atmosfera), pieniądze marne, 20h/dobę praca i ciągle wszystkie papiery" na wczoraj", oprócz podstawowego zadania nauczyciela- uczenia- z dwa razy w miesiącu 2-3 godzinne rady pedag, wieczorami, co radę dokumenty- jak zestawienia, analizy danej klasy- ocen, zachowania, konkursów, wycieczek, spraw bezpieczeństwa pod 3 względami, pomocy psychologicznej, pedagogicznej, analiz próbnych testów, właściwych testów, uaktualnień opinii, uzasadnień ocen zachow, albo negatywnych ocen lub wzorowych, podsumowanie z wnioskami działań w zakresie nauczanego przedmiotu, odp. na propozycje rodziców dot. np. szkolnej dyskoteki, rekolekcji, świąt państwowych....współdziałanie z innymi szkołami, z instytucjami charytatywnymi, samorządowymi, opis dokładny na 6 stron mniej więcej z masą podpisów i zbieraniem wniosków od innych nauczycieli i rodziców, ankiety dla uczniów, poganianie z płatnościami za wycieczki, zwroty zapasowych kluczyków do szafek uczniów, zagubione książki itp. itd.-ciągle coś, a wszystkim się wydaje że my tylko kicamy przy tablicy.....też chciałabym takiej pracy;-) znalazłabym wtedy takie 3 i po sprawie;)

    Odpowiedz
  • ...(2019-01-31 13:15) Zgłoś naruszenie 13

    A mozna bylo powiedziec pinindzy nie ma i nie bedzie a jak sie nie podoba to dostaniecie, ale palkami. Tak, jak za PO. A tu zrozumienie..., rozmowy..., zmiany. Brrr, co za Nierzad, co za PiS!

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2019-02-03 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli matury nie będzie i innych egzaminów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz