statystyki

Koniec paraliżu w centralnej komisji ds. stopni i tytułów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot27.04.2017, 06:16; Aktualizacja: 27.04.2017, 08:17
Senatorowie PO zaproponowali więc poprawkę, zgodnie z którą premier wybierałaby przewodniczącego spośród trzech wskazanych osób, a zgłoszone w styczniu kandydatury zostałyby unieważnione.

Senatorowie PO zaproponowali więc poprawkę, zgodnie z którą premier wybierałaby przewodniczącego spośród trzech wskazanych osób, a zgłoszone w styczniu kandydatury zostałyby unieważnione.źródło: ShutterStock

 Premier wybierze przewodniczącego Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów spośród ponad 200 jej członków, a nie tylko dwóch wskazanych kandydatów.

Tak wynika z nowelizacji z 21 kwietnia 2017 r. ustawy o stopniach i tytule naukowym, którą wczoraj bez poprawek przyjął Senat. Teraz trafi do podpisu prezydenta.

Punktem spornym w trakcie wczorajszych obrad okazał się nowy tryb wyboru przewodniczącego CK. – Do tej pory był on wyznaczany przez premiera spośród dwóch kandydatów przedstawionych przez CK. Ci zostali wyłonieni już kilka miesięcy temu. Ale przewodniczący nie został wyznaczony, ponieważ premier nie zgadzał się z wyborem przedstawionych kandydatów. Powstał pat, który prowadzi do zaległości m.in. w nadawaniu tytułu naukowego, obecnie dla znacznej już liczby osób – wskazał Piotr Wach, senator PO.


Pozostało jeszcze 49% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane