Dyscyplinarka za udostępnianie „Ucha prezesa”? RPO interweniuje ws. nauczyciela z Żagania

autor: Maciej Suchorabski10.04.2017, 07:00
prawo

Posiedzenie komisji dyscyplinarnej w sprawie Rafała Wosia odbyć ma się 20 kwietnia 2017 r.źródło: ShutterStock

- Decyzja o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec nauczyciela powinna uwzględniać konstytucyjne oraz międzynarodowe gwarancje wolności wypowiedzi oraz swobody wyrażania poglądów – wskazuje Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze RPO.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • nie płakajta(2017-04-11 07:39) Zgłoś naruszenie 31

    och, ludziska , nie płakajta, mamy przecież rewolucję w "demokratyczny " sposób wywałaną, suweren suwerenowi zgotował ten los, ale los- "Los człowieka"też wkrótce może być zakazany, bo przecież autor , jego narodowaość...

    Odpowiedz
  • Rysiu(2017-04-10 21:50) Zgłoś naruszenie 43

    Rzecznik praw obywatelskich ma rację. I tak trzymać. PIS inwigiluje wszystko i wszystkich. Niedługo będą patrzeć jakim papierem się podcieram-białym, szarymi może ściernym? Żadnej swobody! Ja na miejscu tego nauczyciela wezwalbym Polsat albo TVN bo to kabaret, dla tego nauczyciela z kolei kłopot z takim dyrektorem i starostą. Co za ....

    Odpowiedz
  • tylkopytam(2017-04-10 17:05) Zgłoś naruszenie 81

    starosta donosi na nauczyciela ????? a nie wystarczy dobry lubrykant by wleźć w ... ... ... ... ... ... ...

    Odpowiedz
  • anty-komor(2017-04-10 10:35) Zgłoś naruszenie 814

    oj, naiwni z BYLE BY DOKOPAĆ PIS" - zwróćcie uwagę, że zachowanie tegoż nauczyciela skrytykował, a następnie zgłosił do Komisji Dyscyplinarnej nie ktoś z pis-dzielców - jak ich nazywacie, tylko STAROSTA POWIATU BĘDĄCY CZŁONKIEM PSL KTÓRY SPRAWUJE TAM WŁADZĘ (I NADZÓR NAD SZKOLNICTWEM PONADPODSTAWOWYM) W KOALICJI Z PO - komisja dyscypliny - przy urz. wojewody musi wniosek starosty z PSL/PO przyjąć i dopiero po rozpatrzeniu może to to odrzucić jako bezzasadne.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Łodzianin(2017-04-10 10:12) Zgłoś naruszenie 274

    Może należy zbadać, czy rzecznicy dyscypliny dla nauczycieli mają prawo do stalinowskiej inwigilacji. A może wydadzą instrukcję w czym nie mogą uczestniczyć, co czytać i co oglądać nauczyciele, bo tego nie akceptuje mateczka partyja. Ciężkie czasy dla normalnych ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • O_o(2017-04-10 08:53) Zgłoś naruszenie 257

    Normalnie Białoruś i stalinowsko-putinowska Rosja !!!!

    Odpowiedz
  • Przyszły ojciec(2017-04-10 07:54) Zgłoś naruszenie 346

    Poparcie dla WOŚP mową nienawiści? A przekazanie OPP na rzecz WOŚP to zapewne wspieranie organizacji terrorystycznej? Linki do "Ucha prezesa" mową nienawiści?To zdelegalizujcie, zablokujcie domeny portali udostępniających. Wszędzie tylko dajcie filmy Gargasowej i "Smoleńsk", czyli pozycje budujące zgodę i rujnujące nienawiść i mowę nienawiści.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz