Asystent prokuratora bez aplikacji. Nowy konkurs zweryfikuje kandydatów

autor: Maciej Suchorabski20.08.2015, 07:00
prawnik, umowa

Na stanowisku asystenta prokuratora zatrudniona zostanie osoba, która uzyskała najwyższą ilość punktówźródło: ShutterStock

Zawód asystenta prokuratora będzie można wykonywać bez konieczności ukończenia aplikacji prokuratorskiej lub ogólnej. Wystarczy posiadanie tytułu magistra prawa oraz pozytywne przejście konkursu złożonego z trzech etapów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • dam(2015-10-07 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    brał już ktoś udział w jakimś konkursie i może podzielić się wrażeniami ?

    Odpowiedz
  • MJkk(2015-09-09 17:53) Zgłoś naruszenie 04

    Długo się zastanawiałam, co to za zaraza: "asystent jurysty"(tłumaczenie moje) w prawie Fed.Ros. i ukraińskim.
    Munduru nie ma,prokuratorem nie jest, adwokatem też nie, ale skończyło prawo, odbyło rozmowę i się plącze.
    Jak wreszcie przyswoiłam cel istnienia tego czegoś, to dotarła do Polski.
    Proponuję jeszcze wprowadzenie funkcji kadiego (w Islamie się sprawdzał-na co komu ławnicy, protokolanci, aplikacje).

    Odpowiedz
  • jarek(2015-09-01 16:44) Zgłoś naruszenie 10

    odp dla zainteresowanego: praca pisemna zgodnie z projektem nowego rozporządzenie, to jak wejdzie w życiu nowy akt, to nie będzie już kazusów. na razie obowiązuje pewnie praca z kazusami.

    Odpowiedz
  • zainteresowana(2015-09-01 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    praca pisemna czy kazusy ? zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem kazusy, skąd informacja o pracy pisemnej ? coś przegapiłam ?

    Odpowiedz
  • pytający(2015-08-28 17:28) Zgłoś naruszenie 11

    Autorze artykułu proszę podać jakie dokładnie Rozporządzenie mówi o nowych zasadach, bo jak na razie żadnego nowego aktu wykonawczego dot. konkursu na asystenta prokuratora po zmianach - nasz kochany ustawodawca nie wydał

    Odpowiedz
  • mmmmmmm(2015-08-26 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dwie pierwsze części wydają się w porządku. Rozmowa będzie tylko wtedy właściwą formą, jeśli osoby przeprowadzające rozmowy same będą wiedziały czego chcą. W obecnej formule rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są na nieznanych nikomu zasadach a ich wynik zależy od humoru przeprowadzającego rozmowę. Można przejść jak burza przez sprawdzanie wiedzy, wykazać się ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale podczas rozmowy nie przypaść do gustu starszej pani z kadr.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2015-08-21 09:17) Zgłoś naruszenie 25

    Robercie, znasz to z autopsji, czy coś sugerujesz? Masz jakieś podejrzenia, zgłoś na Policję. Masz jakieś dziwne sny, omamy, ktoś cię śledzi zgłoś się do lekarza specjalisty. Nie ma sensu wypisywać bzdur na forach internetowych i siać niezdrowego fermentu.

    Odpowiedz
  • Robert prawnik bez układów(2015-08-20 09:34) Zgłoś naruszenie 52

    znowu przejdzie ta osoba "co ma przejść" warunki stworzone idealne do przekrętów

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz