Egzaminy zawodowe 2012: Już znamy wyniki egzaminów adwokackich i radcowskich

autor: Monika Kuś26.09.2012, 08:45; Aktualizacja: 26.09.2012, 08:56
Dotychczasowa średnia zdawalność egzaminu adwokackiego wynosi 80%.

Dotychczasowa średnia zdawalność egzaminu adwokackiego wynosi 80%.źródło: ShutterStock

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiły się już wyniki tegorocznych egzaminów zawodowych na aplikacji adwokackiej i radcowskiej.
Spośród 39 Komisji Egzaminacyjnych, które w dniach 28–31 sierpnia 2012 r. przeprowadziły egzamin adwokacki oraz radcowski, 13 ogłosiło już wyniki egzaminów. Jak poszło uczestnikom?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • inkwizytor egzekutor(2012-10-02 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    Czasami żałuję, ze wybrałam aplikację radcowską, bo gdybym wybrała aplikację adwokacką to leżałabym brzuchem do góry przez całe 3 lata.

    Odpowiedz
  • ao2012(2012-10-03 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    do Oli
    Twój komentarz uwłacza wszystkim tym, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowania do egzaminu wstępnego na aplikację, podczas gdy ty zapewne leżałaś do góry brzuchem myśląc, że wystarczy się przygotować tak, jak czyniłaś to na egzaminy na studiach. Następnym razem proponuję przysiąść mocniej do kodeksów i frustrację przekuć w sukces.

    Odpowiedz
  • R pr ;-)(2012-10-17 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do oli- jesli chodzi o to, ze ktos wyszedl juz w polowie czasu - u nas przez 4 dni egzaminu nie zdazylo sie, zeby ktos wyszedl szybciej , z reguly ludzie konczyli ok 30 - 40 min przed koncem, a z sali nie wychodzili wyluzowani tylko cholernie zmeczeni. Co do nauki - zgadzam sie z ao2012 - ja sie uczylem dobre 3 miesiace, ale oplacilo sie, z testu wykrecilem ponad 80 pkt. bez plecow, bez gotowych odpowiedzi, ale z tym co mialem w mozgu

    Odpowiedz
  • R pr ;-)(2012-10-17 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do Oli - nie gniewaj sie kolezanko, ale jestes glupia jak but - ja i moi koledzy zdawalismy w tym roku egzamin radcowski i co? i zdalismy. bez plecow. bez gotowych odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • A.(2012-09-27 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Szybko się uwinęli z tymi negatywami. Pewnie podeszli do sprawy "szablonowo". Zadania nie były jednoznaczne, a sugerowane rozwiązanie nie było jedynym możliwym...
    Ciekawe ile odwołań zostanie uwzględnionych?
    Coś mi się zdaje, że takie odwołanie staje się kolejnym zadaniem przed uzyskaniem uprawnień ;).

    Odpowiedz
  • Mundek(2012-09-26 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    W Szczecinie już jest za gęsto, więc trza było przerzedzić.

    Odpowiedz
  • A.(2012-09-26 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak wynik rozkłada się w stosunku do tych co ukończyli aplikację i tych bez...
    Co się stało w Szczecinie?

    Odpowiedz
  • kkk(2012-09-26 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zdawalność na poziomie zdawalności matury - czyli wszystko w normie

    Odpowiedz
  • maszowski(2012-09-28 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Najciekawszym pytaniem nasuwającym się po ogłoszeniu tegorocznych wyników jest stale utrzymujący się wyższy odsetek zdawalności na egzaminie adwokackim w stosunku do radcowskiego. ...

    Odpowiedz
  • docent(2012-09-28 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda mi ludzi, którzy nie zdali radcowskiego, ale nie oszukujmy się... większość z nich na bank pisała apelację z karnego... Znajomość prawa karnego i postępowania (nawet bez znajomości orzecznictwa) oraz zdrowy rozsądek wystarczyły, by po jakimś czasie dojść do tego, że trzeba pisać opinię. Jasne - ta decyzja była z pewnością trudna, ale wystarczy racjonalność i wiedza. Niestety, jakkolwiek aplikanci radcowscy radziliby sobie z prawem cywilnym, administracyjnym itd., tak karne leży i kwiczy a obowiązek zdania tej części i wyniki z niego pokazują tylko, jak świetnym pomysłem jest wpuszczanie ich na arenę obrony w procesach karnych - oskarżeni... drżyjcie.

    Odpowiedz
  • Jonas(2012-10-01 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    nie , niemieckiej. Ogarnij się

    Odpowiedz
  • ola(2012-10-01 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie szkaluję czytam to co piszą tu ba forum -co byli pisali i patrzyli jak inni już wyszli a inni nie zdążyli nawet połowę napisać ,

    Odpowiedz
  • rute(2012-10-01 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Na adwokackiej podchodzi mniej osob spoza aplikacji.

    Do Oli - jesli zarzucasz korupcje lub brak zachowania tajemnicy, idz do prokuratury, a nie szkaluj, egzaminy uklada komisja ministra sprawiedliwosci, do momentu otwarcia nikt ich nie zna, prace sa kodowane jak na maturze.

    Zawsze jest haczyk, rok temu wiele osob poleglo na gospodarczym, piszac niewazna umowe, wiele osob, szczegolne spoza aplikacji podchodzi wielokrotnie po praktyce w kancelarii nie sa w stanie napisac porzadnie pisma, a z karnego leza.

    Odpowiedz
  • Do Oli(2012-09-29 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego trzeba to zmienić.

    Odpowiedz
  • OLA(2012-09-29 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    ZDALI TYLKO CI CO PRZYSZLI JUŻ GOTOWYMI ODPOWIEDZIAMI -SKĄD MY TO ZNAMY A POTEM WYCHODZI ŻE ZDAŁO TYLKO 67% BO WIĘCEJ NIE MOGŁO -BO NIE MA PLECÓW I ZNAJOMOŚCI I TRADYCJI W RODZINCE TAKA PRAWDA.

    Odpowiedz
  • A może by tak spojrzeć na to od innej strony?(2012-09-28 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    deregulacja blogspot com

    Odpowiedz
  • Do Jonasa(2012-10-01 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że nie rosyjskiej.

    Odpowiedz