Sondaż: Polacy mają złą opinię o służbie zdrowia i nie chcą na nią płacić więcej podatków

11.01.2018, 10:50; Aktualizacja: 11.01.2018, 11:23
Badacze oceniają, że Polacy są dość niechętni wprowadzeniu dodatkowych opłat za korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w celu jej usprawnienia

Badacze oceniają, że Polacy są dość niechętni wprowadzeniu dodatkowych opłat za korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w celu jej usprawnieniaźródło: ShutterStock

Większość Polaków źle ocenia publiczną służbę zdrowia; negatywne oceny przeważają też, jeśli chodzi o działania rządu w tym sektorze. Mniej biurokracji, więcej lekarzy specjalistów i wzrost nakładów do 6,8 proc. PKB, ale bez podnoszenia podatków to wskazywane remedia na problemy służby zdrowia.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • no tak(2018-01-11 11:41) Zgłoś naruszenie 87

  Zrobić dobra reformę służby zdrowia a kopertowcom więcej pieniędzy się nie należy !

  Odpowiedz
 • Borys(2018-01-11 16:45) Zgłoś naruszenie 89

  Popierwsze i najważniejsze ministrem zdrowja niemoze być lekarz inacze co by nie robił to będzie lipa to musi być menadżer lub wojskowy żeby te bandę za mordę wziąć bo teraz to tylko się tworzy koszty na zwroty z NFZ A nie leczy

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • B(2018-01-11 17:36) Zgłoś naruszenie 73

  Minister-lekarz ustanawia prawo, biorąc pod uwagę głównie interesy lekarzy, którzy mają gabinety prywatne. Dawniej lekarz specjalista przyjmował tylu pacjentów, ile zdążył w swoich godzinach pracy. Dziś "kontraktuje się pacjentów", płaci się za każdego oddzielnie. Efekt: na drzwiach napis, że lekarz przyjmuje od 8-13, ale o 10 już go nie ma. Dawniej płacono za czas pracy lekarza, a nie za pacjenta i nie trzeba było czekać na wizytę u specjalisty. Dziś kilka miesięcy lub nawet lat.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-01-12 10:45) Zgłoś naruszenie 71

  Jak może funkcjonować dopbrze finansowanie Słuzby Zdrowia skoro jedni z KRUSu i to wcale nie biedni płaca grosze lecząc się tabunami rodzin a inni od dekat zatrudnieni w szkodliwych i nieb warunkach pracy płacący multum nie maja na leczenie. Leczenie powinno wygladać tak . Wszyscy jednakowa skaldke podstawową ,a reszte dopłacają do indywidualnego klienta , pracodawcy za warunki pracy ,ubezpieczyciele prywatni i sami zainteresowani.

  Odpowiedz
 • Stanley(2018-01-12 11:28) Zgłoś naruszenie 71

  Polacy chcą dostać dużo płacąc mało. I próbują tego od 20 lat, dziwiąc się, że nie wychodzi, łudząc się, że jednak wyjdzie. Otóż, nie wyjdzie. A, że taka sytuacja odpowiada specjalistom praktykującym prywatnie, to oczywiste. Kto by poszedł prywatnie, gdyby na NFZ było za darmo?

  Odpowiedz
 • ela(2018-01-12 14:39) Zgłoś naruszenie 31

  Służba Zdrowia to studnia bez dna. Nawet gdyby cały budżet naszego kraju poszedł tylko na Służbę Zdrowia to i tak by się okazało ,że to za mało.Trzeba przyjrzeć się różnym patologiom panującym w Służbie Zdrowia,a również pacjenci nie są bez winy,niektórzy chodzą do lekarza,żeby sobie pogadać.

  Odpowiedz
 • zs(2018-01-14 12:24) Zgłoś naruszenie 21

  Jak można dobrze oceniać służbę zdrowia jak już 5.01.18r brak jest nr. do wielu specjalistów na cały rok 2018 , ZOZ W-wa Szajnochy. Co na to "nowa lepsza zmiana" , ciągle poprawiają, pakowano za każdym razem mldy i nie ma efektu . Tyle razy pakowano w ten rozhuśtany system, w płace 3-4 i 26 tys.za podobna pracę ,kto to wytrzyma.Tam jest dużo patologii ,marnotrawienia ,nie ma efektywność leczenia w przychodniach-kontroli stosownej i nadzoru ,byle jakość ,odfajkowywanie wizyt , traktowanie ZOZu jako płatnika ZUS i dalej pędzą na 2-3 fuchy. Wyjeźdzają za granicę(bez zwrotu kosztu do budżetu RP) mając wykształcenie i praktyki wykonane za nasze podatników pieniądze . Place zrównać do zachodu ,to należałoby tak też uczynić mgr,inżynierom ,dr. itp, ale nas wszystkich RP na to nie stać!. Nowa zmiano tu potrzeba zrobić wielkie porządki !!!.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane