Rząd będzie starał się o wsparcie unijne dla budowy CPK

29.04.2018, 09:09; Aktualizacja: 29.04.2018, 09:57
Południowa obwodnica Warszawy

Południowa obwodnica Warszawyźródło: Materiały Prasowe

Polska będzie starała się o uzyskanie unijnego wsparcia przy budowie części kolejowej i drogowej Centralnego Portu komunikacyjnego (CPK) - poinformował PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zaznaczył jednocześnie, że obecnie unijne przepisy nie pozwalają na wspieranie budowy lotnisk, z wyjątkiem kwestii dotyczących poprawy bezpieczeństwa.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (8)

  • dexter(2018-04-29 16:16) Zgłoś naruszenie 221

    Lotnisko w wiecznej budowie im. braci kaczynskich - Baranow. W Baranowie ma byc referendum czy chca tego obiektu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Biały słoń(2018-04-29 12:29) Zgłoś naruszenie 161

    Po co komu tam tak wielkie lotnisko...? Kto wyprowadzi z tego punktu kolej do wszystkich wiekszych miast. A moze infrastruktura bedzie poprawiona tylko miedzy lotniskiem, a ksiestwem wolskim za pieniadze calej Polski?!

    Odpowiedz
  • smiechuwarte (2018-04-29 11:34) Zgłoś naruszenie 142

    CPK to taki miś na miarę naszych czasów! Port przesiadkowy wymyślił ktoś kto nie lata samolotami i boi się latać! Za 10 lat samoloty pasażerskie bez lądowania okrazac będą kulę ziemską! Już w tej chwili można doleciec do każdego punktu bez między lądowania (np. z Frankfurtu, Londynu, Paryża)! Bez sensu!!!

    Odpowiedz
  • Burki(2018-04-29 13:53) Zgłoś naruszenie 122

    w jedną strone będzie Via Kaczarnia a w drugą Via PiSiarna

    Odpowiedz
  • Juz ciesza się z tego Czarownice ...(2018-04-29 13:47) Zgłoś naruszenie 122

    ... bo może tam być wreszcie międzylądowanie dla CZAROWNIC na MIOTŁACH ...w drodze na SABAT CAROWNIC na Łysej Górze w Górach Świętokrzyskich

    Odpowiedz
  • tokraj(2018-04-29 16:55) Zgłoś naruszenie 53

    Drogi PiS-ie,dlaczego macie UE za głupszą od siebie?

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-04-29 21:20) Zgłoś naruszenie 10

    A może by tak zatrudnić np. na pół etatu, po godzinach rząd Danii zamiast naszego. Co prawda trudno będzie się dogadać ale takich idiotyzmów za pieniądze obywateli nie będzie......

    Odpowiedz