statystyki

Wsparcie z RPO na lata 2014–2020: Samorządy mają w czym wybierać

29.11.2017, 08:31; Aktualizacja: 29.11.2017, 12:40
Regiony stawiają obecnie m.in. na opiekę społeczną i zdrowotną, a także na infrastrukturę w tym zakresie

Regiony stawiają obecnie m.in. na opiekę społeczną i zdrowotną, a także na infrastrukturę w tym zakresieźródło: ShutterStock

 Regionalne programy operacyjne proponują obecnie szeroką i zróżnicowaną pulę programów dla samorządów oraz jednostek z nimi współpracujących. Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich. Dziś przedstawiamy tylko wybrane konkursy ogłoszone w ramach regionalnych programów operacyjnych, do których nabór już trwa lub wkrótce się rozpocznie – po jednym z każdego województwa.

Regiony stawiają obecnie m.in. na opiekę społeczną i zdrowotną, a także na infrastrukturę w tym zakresie. W województwie lubelskim np. jutro zostanie uruchomiony nabór na realizację zintegrowanych usług profilaktycznych, aktywizujących i interwencyjnych. Poza tym szanse mają tam projekty skupiające się na tworzeniu warunków do opieki domowej, m.in. na rozwijaniu wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego.

Po pieniądze mogą sięgać jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, jak również inne podmioty świadczące usługi społeczne, w tym ośrodki wsparcia. Projekty zdrowotno-opiekuńcze dominują również w łódzkim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Tu kwoty dofinansowania sięgają 30 mln zł. Pozostałe opisywane przez nas nabory w regionach dotyczą m.in. edukacji przedszkolnej, gospodarki odpadami i niskiej emisji czy choćby tak potrzebnego dofinansowania do likwidacji dziur w drogach powiatowych.

RPO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane