statystyki

5 najczęściej popełnianych błędów przez szefów. To dlatego pracownicy odchodzą z firmy

28.02.2016, 19:34
praca, biuro, open space

1. Nadmiar regulacji

Firmy muszą mieć zasady - to pewne - ale często szefowie są zbyt krótkowzroczni i dają się skusić na wprowadzanie zbyt wielu punktów do pracowniczego regulaminu. Obojętnie, czy jest to męcząca forma sprawdzania obecności pracowników w firmie czy restrykcyjne zasady korzystania ze służbowego sprzętu - nawet kilka zbędnych przepisów może doprowadzić ludzi do szału. Gdy pracownicy czują, że Wielki Brat patrzy - porzucą takie miejsce pracy.
źródło: ShutterStock

Znalezienie i zatrzymanie w firmie dobrego pracownika spędza sen z powiek wielu pracodawcom. Tymczasem wielu z nich wciąż popełnia te same błędy, które sprawiają, że najlepsi szybko odchodzą. Najczęściej powtarzane błędy opracował Business Insider.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

 • marcin(2016-02-28 20:35) Odpowiedz 121

  chciałbym mieć takie problemy w pracy, jeśli naprawdę to są główne powody odejść z pracy to ludzie chyba naprawdę w tym kraju są szczęśliwi i nie mają poważnych problemów w robocie. Z tej listy zostawiłbym tylko złe traktowanie. Równego traktowania nie uświadczysz, dopisałbym jeszcze niskie płace i nadgodziny. Dla mnie szef może być śmiertelnie poważny, jak dobrze płaci to trudno wymagać aby latał nade mną i tańczył kankana. Pozdrawiam.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • piotr(2016-02-28 22:20) Odpowiedz 110

  a moze napiszcie artykuł - jak znaleźć dobrego pracodawcę? To byłoby ciekawsze i bardziej potrzebne

 • arek(2016-03-01 07:41) Odpowiedz 90

  Najpoważniejszym błedem jest wykreowanie wokół siebie przykładowo 10 przydupasów czyli 10 ,,kierowników' a ludzi do brudnej roboty 2 osoby .Ludzie pracy odchodzą i zakład się rozwala bo kierowniki nie będą pracować.Mam nadzieję że mój szef to czyta.

 • Jacek(2016-02-28 23:07) Odpowiedz 30

  W oryginale jest 8 błędów, czyżby 3 pozostałe nie dotyczyły polskich szefów ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama