Pracujący w nocy z 24 na 25 października mogą otrzymać dodatek za nadgodziny. W najbliższą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przewiduje to rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012–2016 (Dz.U. z 2012 r. poz. 33).

Zgodnie z tymi przepisami 25 października wskazówki zegara trzeba przesunąć z godziny trzeciej na drugą. To oznacza, że pracujące w tym czasie osoby spędzą w firmie o godzinę dłużej, niż zakłada ich rozkład czasu pracy. Za ten dodatkowy czas będzie im przysługiwało wynagrodzenie wraz z dodatkiem za pracę w nadgodzinach. Wyniesie on 50 proc. albo 100 proc. wynagrodzenia, jeśli praca w godzinach nadliczbowych przypadła w porze nocnej albo w niedzielę, która według grafiku nie jest dla zatrudnionego dniem pracy (ale wykonywał on swoje obowiązki np. z powodu konieczności usunięcia awarii lub prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia).
Odwrotna sytuacja zdarzy się w marcu, gdy czas zimowy jest zmieniany na letni (w 2016 r. nastąpi to 27 marca). Wskazówki zegara należy wtedy przesunąć z godziny drugiej na trzecią. Osoby, które w tym czasie będą wykonywały pracę, spędzą w niej siedem, a nie osiem godzin. Nie przepracują zatem obowiązującego ich wymiaru czasu pracy (będą pracować o godzinę krócej). Za tę brakującą godzinę pracownik powinien otrzymać wynagrodzenie przestojowe.