Bezrobotny, który nie chce podjąć pracy, na dwa lata straci ubezpieczenie zdrowotne

autor: Paweł Jakubczak01.03.2012, 07:03; Aktualizacja: 01.03.2012, 08:44

Rejestracja w urzędzie pracy przestanie oznaczać automatyczne nabycie prawa do leczenia. Dostaną je tylko ci, którzy faktycznie chcą pracować, a nie symulanci, którym zależy tylko na ubezpieczeniu zdrowotnym. – Zamierzamy oddzielić ubezpieczenie zdrowotne od rejestracji bezrobotnych – mówi DGP Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (160)

  • samtron(2012-03-02 18:49) Zgłoś naruszenie 10

    Już dawno powinny być zlikwidowane biura pracy, ile by było oszczędności, ile tam jest etatów, to jest skandal zeby ich utrzymywać, bezrobotni sami poszukają sobie pracę, kto chce to pracuje, zgłaszali się tylko po ubbezpieczenie, dlatego dobry pomysł zlikwidować skł. zdrowotną, ale też i biura pośrednictwa.

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-03-02 20:48) Zgłoś naruszenie 10

    W tych pomyslach chodzi o pieniadze. Tzn. jak zrobic z ludzi niewolnikow, ze nie beda mieli wyboru i beda musieli przyjac kazdy warunek agencji. A agencja bedzie ciagnac pieniadze od panstwa. Nic tylko zostac agentem i doic panstwo, bo jestem rowniejszy. A biedni, nie potrafiacy sobie poradzic itd niech robia na mnie i niech mi sluza. Niewolnictwo wraca.

    Jedyna szansa, zeby temu zaniechac sa protesty. I wybory. Ale problem w tym, ze tych ktorych wybieramy sa w mafii z tymi dla ktorych sluza. W koncu musi dojsc do rewolucji.

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-03-02 20:58) Zgłoś naruszenie 10

    Do tej pory zawsze glosowalam na PO. Jak to uchwala. Nigdy im tego niewybacze. Dadza ekstra zarobek agencja (wielkim i czesto zagranicznym). Zrobia z ludzi niewolnikow. A ludzie biedni beda sie suwac z choroby po ulicach jak w USA.

    Ten kto to wprowadzi powinien dostac dozywocie.

    Odpowiedz
  • MAX(2012-03-02 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli składkę zdrowotną za bezrobotnego będzie płacił ZUS? To przecież zwiększy jeg o olbrzymie długi!

    Odpowiedz
  • aSASS(2012-03-02 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre sobie szkolenia i kursy jest marzec a u nas w urzedzie mowia ze nie ma pieniedzy!!!

    Odpowiedz
  • piotr(2012-03-02 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawność obecnych Urzędów Pracy, oraz system zasiłków tworzą patologię.
    Czy nie jest to oczywiste, że młody czlowiek po kilku bezskutecznych wizytach w Urzędzie zejdzie na drogę przestępstwa ? Jak się akcja powiedzie to napewno ją powtórzy. Jeżeli się nie powiedzie to koledzy z celi wyprowadzą go na właściwą drogę, drogę przestępstwa. Wiecznie nie bedzie się powodzić, napewno kiedyś się nie powiedzie. Cykl zostanie zamknięty. Utrzymanie więźnia kosztuje wielokrotnie więcej niż emeryta.

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-03-02 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest roznica miedzy agencja prywatna a urzedem pracy. Ano powstaje kolejny urzad tyle ze prywatny z ktorego panstwo ekstra jest dojone. A prywatny agent nie robi nic dla gospodarki panstwa tylko tak jak ciagnal kase urzad pracy (tyle ze taniej), tak teraz bedzie ciagnal prywaciarz.

    O co chodzi jak nie wiadomo o co chodzi. Ano chodzi o wielkie agencje zagraniczne typu Randstad, Powerman itd. ktore chca zwiekszyc zyski tzn. nas Polakow wydojic.

    Taka prawda. A pan Wiktor Wojciechowski albo jest naiwny (w co niewierze), albo jest ladnie kasuje za lobbing.

    Odpowiedz
  • Czlowiek(2012-03-02 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wprowadza zaplate za znalezienie pracy dla bezrobotnego to bedzie wygladalo nastepujaco. Kazda firma praktycznie zlikwiduje dzial kadrowy. I zalozy agencje, ktora bedzie ciagnela kase od panstwa, za to ze ludzie beda przekazywani do tej wlasnie firmy. Tak w Niemczech robi wiele firm np. Schlecker.

    Odpowiedz
  • qqaazz(2012-03-02 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    co ujawnic z pracy na czarno na zachodzie jak zostaje na czysto 1000eu po z odliczeniu chaty ,dojazdów i zycia a w polsce żona bezrobotna i dwoje dzieci na utrzymaniu byle jki policjant wojskowy urzednik ma tyle i JEST PO 8 GODZINACH W DOMU I NIE MUSI ISC DO PRACY W KAŻDĄ SOBOTE JESTEM CIEKAW CZY CI CO MÓWIA O UJAWNINI ZAROBKÓW UJAWNILI BY SWOJE JAKBY PRCOWALI 50,GODZN W TYGODNIU I NIE WIDZIELI DOMU PRZEZ 3,MIESIACE MÓWIE (PRACOWALI) A NIE TYRALI

    Odpowiedz
  • qqaazz(2012-03-02 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    A DELEGACJI NIKT NIE PLACI SŁUZBOWYCH DIET NIEMA A NI DARMOWYCH NOCLEGÓW TO NIE MISJA ZAGRANICZNA POMIĘTACIE JEK 6 LAT TEMU TUSK W ANGLI NAWOŁYWAŁ POLAKÓW DO POWROTU DO KRAJU I DOSTAŁOD PRZYGŁÓPÓW 78% GŁÓSÓW

    Odpowiedz
  • mimi(2012-03-02 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    NAWET BEZROBOTNY MUSI MIEĆ DOSTEP DO POWSZECHNEGO LECZNICTWA!!! Nie jest to tylko w interesie bezrobotnych, ale CAŁEGO SPOŁECZEŃTWA, gdyż nie chcemy ZARAŻAĆ SIĘ OD CHORYCH, którzy będą roznosić zarazki, bo nie będą mogli sie leczyc!!!

    Odpowiedz
  • Nie bezrobotna(2012-03-02 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tere fere kuku...
    NAWET BEZROBOTNY MUSI MIEĆ DOSTĘP DO POWSZECHNEGO LECZNICTWA!!! Nie jest to tylko w interesie bezrobotnych, ale CAŁEGO SPOŁECZEŃTWA, gdyż nie chcemy ZARAŻAĆ SIĘ OD CHORYCH, którzy będą roznosić zarazki, bo nie będą mogli sie leczyc!!!
    Zwiększyć nakłady na pośrednictwa pracy? BZDURA!!! Jak można znaleźć pracę, skoro tej pracy NIE MA???!!! Rząd winien NAJPIERW zapewnić pracę dla bezrobotnych, a dopiero PÓŹNIEJ robić jakiekolwiek restrykcje!
    Aż dziw bierze, że W naszym kraju zaczyna sie od tyłu... A potem się dziwią, że ludzie chcą robić rewolucję.

    Odpowiedz
  • dffedd(2012-03-02 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Koles co ty wiesz o rynku pracy...nawet w Warszawie na najbardziej podłą ofertę są setki a czasami i kilka tysięcy aplikacji! a o lepszych ofertach nie wspominając! to pokazuje obraz dram,atu

    Odpowiedz
  • jA(2012-03-02 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST WŁAŚNIE NASZA WŁADZA!!! Do swoich milionowych premii, 13-tek, 14-tek i nagród wypłącanych MASOWO W CAŁEJ BUDŻETÓWCE Z NASZYCH PODATKÓW TO NIKT SIĘ NIE PRZYCZEPI??? NIE - trzeba się dobrać do tyłka bezrobotnemu, bez pieniędzy, bez sensu życia - przeciez można mu jeszcze prawo do podstawowej opieki Zdrowotnej odebrać!!! A CO!! PATRZCIE LUDZIE JAKA WŁADZA MĄDRA!!! TYLKO CZEKAJCIE JAK CI 60-letni popracują to nikt z nich nie będzie "WYZYSKIWAŁ" państwa i emerytury brał - wszyscy PADNĄ ZANIM EMERYTURĘ ZOBACZĄ...
    LUDZIE NIE UPADAJCIE TAK NISKO - NIE DAJMY Z SIEBIE ZROBIĆ NIEWOLNIKÓW !!!

    Odpowiedz
  • MSWiA-wykop_pl(2012-03-02 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    SZPRYTNY sposób na obniżenie bezrobocia...
    hahahaha musi być kiepsko z pieniążkami dla służb specjalnych, bo nie ukrywajmy to one rządzą, a nie Tuks.

    Odpowiedz
  • 67(2012-03-03 03:23) Zgłoś naruszenie 00

    Powoła Kolejne Agencje opłacane z budżetu z pośrednictwa pracy prezes otrzyma 25000 zł. miesięcznie kierownictwo troszkę mniej i praca będzie dla znajomych, posiadamy już kilkanaście agencji, Do wspólnych cech agencji należy zaliczyć powoływanie przez organy państwowe między innymi do realizacji zadań wynikających z polityki państwa oraz powiązania organizacyjne i funkcjonalne organów agencji, zwłaszcza prezesa, z naczelnymi lub centralnymi organami administracji państwowej. Zauważa się iż agencje państwowe są formą wywołania presji państwa na gospodarkę prywatną oraz ograniczenia konkurencji. Tworzy się nowe agencje i rozszerza się uprawnienia już istniejących. I w ten sposób polityczne matolstwo obejmuje stołki gdzie płace są poza kontrolą i tworzy się kaplero podobnych. Agencja przesyła jakiś przestrzenne dane Kamasz wklepuje do kompa i ołgasz poprawę słupków wirtualnej rzeczywistości w której żyje. Za trzy lata może będzie sterował ilością bezrobotnych klawiszem "Delete"

    Odpowiedz
  • jan99(2012-03-03 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    cóż brak jest podania z imienia i nazwiska tych ekspertów. Pani Chłoń znana jest z tego że ma poglądy libertariańskie ( czyli każdy jest zdany na siebie samego).

    szkoda że nie podano nazwisk tych innych ekspertów

    biedny człowieku nic ci nie pozostaje jak albo zabawić się w redystrybucje dochodu narodowego na własną rękę (kradnij, rabuj etc.), albo umieraj z głodu i z chorób których nie będziesz mógł wyleczyć bo nie będziesz mieć za co

    Odpowiedz
  • dana(2012-03-03 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobotni mają umierać??? czy o to chodzi??? no to będziecie mieli ich wtedy mniej...
    bo na prywatne leczenia nikogo nie stać!!!, nawet tego który pracuje...

    Odpowiedz
  • ztc(2012-03-03 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    ******* kraj! Żauję, że tu wracałem i pragnę jak najszybciej stad wyjechać. Nie mam przyszłości w tym *******

    Odpowiedz
  • m(2012-03-02 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    ... czyli szukamy nowych zawodów
    np.wyspecjalizowanych fachowców od leserów
    a nie widzą ,że to dzięki bezrobotnym mają prace
    to po jasną cholere załatwiać prace
    to by był atak samobójczy
    a tak co rano proszę wyciągnąć numerek i NIE MA PRACY a jak jest to za takie pieniądze nikt by nie pracował ...
    dajcie godnie żyć ... bo po śmierci niech się rodzina martwi (a nie będzie jej łatwo pochować )

    Odpowiedz