PiS tnie pensje w Polsce lokalnej: Najwięcej zarobi wójt, prezes i specjalista odpowiednio mniej

autor: Artur Radwan15.05.2018, 07:12; Aktualizacja: 15.05.2018, 07:34
Posłowie PiS uważają, że takie rozwiązanie porządkuje zasady wynagradzania w samorządach.

Posłowie PiS uważają, że takie rozwiązanie porządkuje zasady wynagradzania w samorządach.źródło: ShutterStock

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, starosta i marszałek będą zarabiać najwięcej. Do ich uposażeń trzeba będzie dostosować pobory specjalistów i prezesów komunalnych spółek.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Jarek(2018-05-17 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    To Pani Basia będzie teraz zarabiała więcej niż Prezydent Warszawy. Ale jaja.

    Odpowiedz
  • Nie prezes(2018-05-16 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Obłuda goni obłudę. Mam na myśli PO i PIS.

    Odpowiedz
  • rece opadaja(2018-05-16 12:26) Zgłoś naruszenie 11

    wejdz DO GMINY [powiedz ciociu wszyscy patrza, kogo wolaja ]] sama RODZINA---mafia, tyle radnych gminny,po-wiatowy, wojewodzki -tyle nierobow, PO CO, TYLKO UKŁADY wpisz nazwa gminy bip.zobacz ile zarabiaja

    Odpowiedz
  • koper(2018-05-16 12:04) Zgłoś naruszenie 10

    "Niech samorządowcy nie mydlą nam tu oczu, że w spółkach zasiadają wykwalifikowani prezesi – to dobrzy znajomi włodarzy i tyle" - czysta prawda. Zresztą sami wójtowi także masowo zasiadają w radach nadzorczych, więc i tak zarabiają o wiele więcej niż z samego wójtowania.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-05-16 11:43) Zgłoś naruszenie 11

    podnieść wynagrodzenia minimalne dla pracowników samorządowych; brak znajomości z króliczkiem = po 35 latach pracy wynagrodzenie zasadnicze 2220 zł +20% stażowego! na tym samym stanowisku, identyczny zakres obowiązków, staż pracy 3 lata- znajomy króliczka ma zasadnicze wynagrodzenie 4.000 zł.

    Odpowiedz
  • Cziburaszka(2018-05-16 06:49) Zgłoś naruszenie 50

    Równać do góry. Podnieść pensję minimalną, renty, emerytury itp do 1500 EUR netto. Ustanowić że funkcje wybierane czyli radny poseł prezydent senator etc etc to praca organiczna dla narodu i suwerena czyli 0 zł. Przeciez nikt nikogo nie zmusza. Powolac Rade Legislacyjna jak w Australii zeby durny posel nie przeglosowywal durnego prawa. Referenda itp internetowe. Takie usprawnienia na ooczatek

    Odpowiedz
  • Viper(2018-05-16 05:31) Zgłoś naruszenie 91

    Pracuję w gminie do 5000 mieszkańców. Zarabiam 2100 na rękę. Średnia wieku w urzędzie to 45 lat. Mamy problem z pozyskaniem nowych pracowników już w chwili obecnej, a Stara kadra powoli odchodzi... Po obniżeniu pensji kierowników spadną wynagrodzenia ... kto bedzie chciał pracować za tak make pieniadze????Kto będzie obsługiwał mieszkańców? ?? Praca w urzędzie nie jest łatwa. Do tego trzeba mieć powołanie, w które można zwątpić gdy jest się wyzywanym od ****** nieuków, etc. tylko dlatego że klient urzędu nie załatwił sprawy po swojej myśli bo prawo na to nie pozwala. Agresja słowna a czasem fizyczna jest na porządku dziennym. Możecie drodzy klienci urzędów na nas urzędników pluć i wyklinać a my musimy przyjmować to ze spokojem. ... to wszystko widać w waszych komentarzach... Ale jak my odejdziemy to kto wasze sprawy załatwi??? Komputer???

    Odpowiedz
  • jsw(2018-05-15 20:32) Zgłoś naruszenie 30

    to powodzenia w szukaniu specjalistów na wakujące etaty :)

    Odpowiedz
  • Ola(2018-05-15 15:23) Zgłoś naruszenie 83

    Pracuję w samorządach - netto 2130 - lat pracy 42. W tym roku emerytura..bez komentarza.

    Odpowiedz
  • polko(2018-05-15 15:17) Zgłoś naruszenie 132

    Proponuję, aby wszystkim prezesom spólek sakrbu państwa obniżyć pensje do wysokości pensji premiera lub prezydenta RP....

    Odpowiedz
  • Ewa(2018-05-15 11:00) Zgłoś naruszenie 77

    Relikty z PRL-u typu; - dodatki; wysługa lat, stażowe w tym za lata pracy w PRL-u też; nagrody jubileuszowe, "trzynastki" takie są elementy wynagrodzenia w samorządach dla Burmistrzów; Wójtów ect

    Odpowiedz
  • kor(2018-05-15 10:13) Zgłoś naruszenie 93

    KORUPCJOGENNE !!!

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-05-15 10:08) Zgłoś naruszenie 125

    Na poważnie: oni chcą zatrudnić ARCHITEKTA ze wszystkimi uprawnieniami za 6k brutto miesięcznie w wymiarze 8h dziennie z zakazem dorabiania? Do pracy, w któej każdy podpis może okazać się miną?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • arc(2018-05-15 09:59) Zgłoś naruszenie 155

    No to teraz stanowiska prezesów i specjalistów zajmą członkowie PiS. Zgodzą się na niższe uposażenia, bo wyrównanie dostaną "w nagrodach które im się należą". I po samodzielnych samorządach.Proste? Proste.

    Odpowiedz
  • SSSS(2018-05-15 09:16) Zgłoś naruszenie 125

    TO POKAZUJE, ŻE ISTNIENIE ZWIĄZKÓW MIAST POLSKICH I KRAJOWYCH RAD SPÓŁDZIELCZYCH ITP TO KPINA Z DEMOKRACJI I WOLI SUWERENA

    Odpowiedz
  • sdf(2018-05-15 09:10) Zgłoś naruszenie 76

    ten sam związek robi wszystko aby jak najmniej płacić nauczycielom. Chyba po to aby znajomym królika żyło się lepiej

    Odpowiedz
  • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2018-05-15 08:40) Zgłoś naruszenie 187

    "po wprowadzeniu ograniczenia pensji do mojej wielu specjalistów odejdzie." Otóz nie odejdzie,bo wielu tych specjalistow to zadni specjalisci, a ich pensje sa znacznie wyzsze niz np.w adm.rzadowej zepsolonej (np. inspekcjach). Juz czas aby powstala jednolita siatka wynagrodzen i stanowisk urzedniczych - nie moze byc tak ze w duzej gminie Pani telefonistka zarabia wiecej niz rzeczoznawca budowlany w nadzorze budowlanym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ???(2018-05-15 08:31) Zgłoś naruszenie 274

    "Niech samorządowcy nie mydlą nam tu oczu, że w spółkach zasiadają wykwalifikowani prezesi – to dobrzy znajomi włodarzy i tyle. Nie może być tak, że prezydent miasta zarabia 10 tys., a prezes spółki dwukrotnie więcej. Zasadą będzie, że prezydent czy wójt będzie w gminie osobą, która najwięcej zarabia" BRAWO! TYLKO CZEMU SAMORZĄDOWCY ZAJMUJĄ SIĘ MYDLENIEM NAM OCZU, ZA NASZE PIENIĄDZE I BEZ NASZEJ ZGODY?!?!?!?!?!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mafia?(2018-05-15 08:30) Zgłoś naruszenie 164

    rozumiem, że Związek Miast Polskich jest odpowiednikiem Krajowej Rady Spółdzielczej, KTÓRA ZA PIENIĄDZE SPÓŁDZIELCÓW SŁUŻY PREZESOM SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH DO LOBBOWANIA PRZECIWKO INTERESOM SWOICH PRACODAWCÓW W SEJMIE

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • suv(2018-05-15 08:19) Zgłoś naruszenie 144

    czym jest Związek Miast Polskich, kto go finansuje i kogo reprezentuje? bo jezeli to preozydenci miast zrobili sobie międzynarodówkę do wyprowadzania kasy ponad głowami suwerena i WBREW JEGO WOLI - TO JEST KRYMINAŁ!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz