statystyki

Rząd blokuje podwyżkę chorobowego dla policjantów

autor: Bożena Wiktorowska16.10.2017, 07:46; Aktualizacja: 16.10.2017, 08:16
W 2018 r. część zatrudnionych w resortach siłowych nie dostanie podwyżek.

W 2018 r. część zatrudnionych w resortach siłowych nie dostanie podwyżek.źródło: ShutterStock

Chorzy funkcjonariusze nadal będą otrzymywać 80 proc. uposażenia w czasie zwolnienia lekarskiego (chodzi o pierwsze 30 dni niedyspozycji zdrowotnej). Nie spełniły się więc zapowiedzi rządu o „niezwłocznym” wzroście do 100 proc. Dlaczego? Okazuje się, że projekt ustawy, który miał wprowadzić korzystniejsze rozwiązania, nie trafi szybko pod obrady Rady Ministrów. Taką informację przekazano partnerom społecznym w czasie piątkowego posiedzenia podzespołu Rady Dialogu Społecznego ds. służb mundurowych.

Reklama


– Napotkaliśmy na opór na Stałym Komitecie Rady Ministrów (SKRM) – wyjaśniał Andrzej Sprycha, dyrektor departamentu porządku publicznego resortu spraw wewnętrznych.

Związkowcy nie kryją rozczarowania stanowiskiem SKRM.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (62)

  • Niezadowolony(2017-10-16 12:15) Zgłoś naruszenie 959

    No i właśnie tak traktuje nas policjantów cały naród.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Xxxx(2017-10-16 09:13) Zgłoś naruszenie 916

    No pewnie my chronimy im tyłki nawatnawet z narażeniem zdrowia i życia a oni nas tak traktują.nigdy więcej do służby dla państwa!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fdawbtsentw(2017-10-16 11:42) Zgłoś naruszenie 8212

    wcale mnie to jakoś nie dziwi, rządy pisowćów to kolejne rządy oszustów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Policjant(2017-10-16 15:27) Zgłoś naruszenie 667

    W nadchodzących wyborach docenimy was.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Markoni 54(2017-10-16 12:28) Zgłoś naruszenie 666

    Jakie macie związki zawodowe tak WAS właśnie traktują a przeważnie Ci na górze co nie mają zielonego pojęcia o pracy w Policji czy innych służbach mundurowych-po prostu robią WAS w KONIA.Trzeba konkretnie wszyscy zacząć działać bo niedługo nawet z płacami będziecie na szarym końcu nawet za osobami sprzątającymi.

    Odpowiedz
  • dudziarz(2017-10-16 14:04) Zgłoś naruszenie 474

    wiecie dlaczego liniowi policjanci uciekali na 100 procentowe l4, bo w prawie ostatnie chwili mieli w...służbę, gdy był dzień wolny, zmienić chore relacje przełożony a podwładny i tych pierwszych nierobów na ulicę!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt 39 lat(2017-10-16 13:03) Zgłoś naruszenie 3654

    jeszcze naliczanie emerytury od podstawy i będzie git.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jeden z wielu(2017-10-16 16:28) Zgłoś naruszenie 323

    Jest to na pewno zachęta dla młodych którzy chcą przyjąć się do służby. Młodzieży ty nasza takie zagrywki polityczne to norma dla służb mundurowych. Ps "tyle co wam obiecamy to nikt wam nie da"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bos(2017-10-16 18:05) Zgłoś naruszenie 272

    moze napiszcie ile policjantów z waszych jednostek sie zwoliniło bo u mnie jeden po 3 latach słuzby drugi po 1 miesiacu i trzeci po 1.5 roku w ciagu dwóch miechów szok nastepny z 5 grupy poszedł do plutonu na 3 7 lat słuzby powiedział ze jagk go nie przeniosa to sie zwalnia, kadrowiec jest w szoku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • psi wentel(2017-10-16 13:14) Zgłoś naruszenie 2445

    No i bardzo dobrze! Gdy sobie przypomnę tych nierobów z firmy, którzy z uśmiechem na ustach bezczelnie każdego roku wybierali L4, oczywiście w ilości dni pozwalających otrzymywać nagrody, niczym należny urlop wypoczynkowy to mam odruch wymiotny !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rozgoryczony(2017-10-16 22:40) Zgłoś naruszenie 191

    Po raz kolejny zrobieni na czarno.najpuerw peło prze 8 lat ktore wprowadzilo 80 %za chorobowe nalicAne przez 30 dni a cywile maja tylko 80 % za czarne dni od poniedzialku do piatku weejend nie wchodzi w L4. Brak platnych nocek swiat weekendow.nienormowany czas pracy....(sluzby) a na koniec kto szeierdzi ze sluzylem w totalutarnym panstwie(pis pelo lub inne)i zabiora mi nalezna emeryture....ps zacnadgodziny tez nie mamy placone !!! A zwiazki ? Lepiej nie mowic.

    Odpowiedz
  • Pazio(2017-10-16 15:38) Zgłoś naruszenie 165

    Psi wentel, nie będę komentował twojej wypowiedzi, twój podpis z imienia i nazwiska pokazuje jaki jesteś blady gość:):):):):):):)

    Odpowiedz
  • OBYWATEL(2017-10-16 12:51) Zgłoś naruszenie 1540

    BBBUUUHAHAHAHAHAHAHAHAHA OJJJJ JAK MI PRZYKRO

    Odpowiedz
  • JAN(2017-10-17 08:31) Zgłoś naruszenie 142

    ONI MAJĄ WAS GDZIEŚ ,A WY IM SŁUŻYCIE JAK TE NA CZTERECH ŁAPACH ..BĄDZCIE BARDZIEJ WYROZUMIALI DLA SPOŁECZEŃSTWA ,A BĘDZIECIE MIELI SZACUNEK I WSPÓŁCZUCIE,A NIE TYLKO MANDATY . ZA MILICJI TEGO NIE BYŁO.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2017-10-17 09:42) Zgłoś naruszenie 112

    ,czy są jeszcze w policji nieuzależnione od komendantów związki zawodowe?Uważam,że tylko protest i zaprzestanie penia służby dla tabel statystycznych,zero mandatów a w zamian za to pouczenia itp.Dołączmy do protestu służby zdrowia bo przecież policja polityczna jest chora

    Odpowiedz
  • state trooper (2017-10-16 18:57) Zgłoś naruszenie 85

    A żeby was.... a żeby was z ŻONDU POgięło !!!!!

    Odpowiedz
  • Zibi(2017-10-16 19:14) Zgłoś naruszenie 751

    Zarabiacie po kilka tysięcy i jeszcze chcecie , aby chorobowe było płatne 100 %.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gość(2017-10-16 21:37) Zgłoś naruszenie 729

    Do Policji idzie się z powołania a nie dla pieniędzy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Olek(2017-10-17 09:43) Zgłoś naruszenie 73

    PIsdolicja polityczna

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2017-10-17 11:59) Zgłoś naruszenie 21

    A GDZIE STRAJK WŁOSKI. ZARAZ BY SIĘ OPAMIĘTALI JAK BY NIE WPŁYWAŁA KASA Z MANDATÓW. ZWIĄZKI DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz