statystyki

Nowy szyld to nie reorganizacja zakładu pracy

autor: Paulina Szewioła12.07.2017, 19:00
pracownik praca

Sąd uznał, że wypowiedzenie umowy o pracę było nieuzasadnione i naruszało art. 45 par. 1 kodeksu pracy.źródło: ShutterStock

Zmiana nazwy jednostki organizacyjnej funkcjonującej w obrębie danego zakładu pracy nie oznacza jego reorganizacji, która uzasadniałaby zwolnienie pracownika – stwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie.

J.K. był zatrudniony na stanowisku kierownika pracowni badania historii czytelnictwa w bibliotece. Do zakresu jego obowiązków należało m.in. prowadzenie badań nad społecznym funkcjonowaniem książki i prasy w wyznaczonym okresie, gromadzenie materiałów dotyczących tej tematyki, publikowanie wyników badań oraz ich upowszechnienie, a także współpraca z innymi analogicznymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą.

Po pewnym czasie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora biblioteki i jednocześnie zdecydowano o poszerzeniu zakresu zadań pracowni. W związku z powyższym zatrudniono w niej więcej pracowników. Jednostka zmieniła też nazwę na pracownię historii bibliotek i czytelnictwa. J.K. zgłosił nawet swoją kandydaturę na stanowisko kierownika wspomnianej jednostki organizacyjnej, jednak z uwagi na brak znajomości języka angielskiego nie przeszedł do dalszego etapu rekrutacji. Ostatecznie nowym kierownikiem został kto inny.

Z kolei mężczyzna po jakimś czasie otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy w związku ze zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły u pracodawcy.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane