statystyki

Godziny nadliczbowe: Porozumienie przy rozwiązaniu umowy nie zawsze pozbawia roszczeń

autor: Not. ŁG19.05.2017, 07:00; Aktualizacja: 19.05.2017, 12:41
Nie ulega wątpliwości, że zawartym w art. 84 k.p. zakazem zrzeczenia się objęte jest także wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.

Nie ulega wątpliwości, że zawartym w art. 84 k.p. zakazem zrzeczenia się objęte jest także wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.źródło: ShutterStock

Czy pracownik może dochodzić od firmy wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, jeżeli w porozumieniu rozwiązującym umowę strony zobowiązały się nie dochodzić innych roszczeń ze stosunku pracy?

W praktyce porozumienia rozwiązujące umowę o pracę często zawierają klauzule wskazujące na „wzajemne wyczerpanie roszczeń” oraz zobowiązanie „do niedochodzenia roszczeń ze stosunku pracy niewskazanych w treści porozumienia”. Nie zawsze jednak takie postanowienia skutecznie chronią pracodawcę. Zgodnie z art. 84 k.p. zatrudniony nie może bowiem zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść go na inną osobę.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane