Nie ma wątpliwości, że Nokia stawia obecnie na smartfony. Seria Lumia jest obecnie "oczkiem w głowie" fińskiego producenta, a najnowszy model 1020 ma spore szanse, aby nawiązać walkę z high-endowymi smartfonami Samsunga i Apple'a. Finowie nie zapominają jednak  również o użytkownikach, którzy cenią sobie przede wszystkim prostotę i elegancje. Specjalnie dla nich przygotowany został klasyczny telefon Nokia 515.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim jakość wykonania. Wyraźnie widać, że producent nie oszczędzał na zastosowanych materiałach. Telefon został wykonany z wysokiej jakości aluminium, a 2,4 calowy ekran pokryto szkłem Gorilla Glass 2. Dotykowy ekran został natomiast zastąpiony klasyczną poliwęglanową klawiaturą. Wszystkie te elementy pasują do siebie idealnie i składają się na telefon z naprawdę wysokiej półki. Jakość ma jednak swoją cenę - na europejskim rynku ma ona oscylować w granicach 115 euro. Za tę kwotę można oczywiście kupić tańszego smartfona, ale Nokia 515 nie jest przecież propozycją dla "smartfonowców".

Specyfikacja techniczna telefonu nie powala na kolana, ale nie taki był również cel producenta. Na uwagę zasługuję jednak całkiem przyzwoite fotograficzne możliwości urządzenia. Nokia 515 została wyposażona w aparat 5mpx z możliwością wykonywania zdjęć panoramicznych i LED-ową lampą błyskową. Telefon oferuje również wsparcie dla standardu 3,5G HDSPA, a także rozmów głosowych w jakości HD.

więcej

Nokia 515

źródło: youtube.com

Telefon pojawi się w sprzedaży już we wrześniu, a Polska jest jednym z jego rynków startowych. Czy stara dobra Nokia znów podbije nasz rynek?