Ubezpieczyciele znowu utopili miliard w odszkodowaniach z OC

autor: Małgorzata Kwiatkowska20.03.2017, 07:51; Aktualizacja: 20.03.2017, 08:24
Ubezpieczyciele nie chcą ujawniać, na jakie ewentualnie podwyżki kierowcy powinni się przygotować.

Ubezpieczyciele nie chcą ujawniać, na jakie ewentualnie podwyżki kierowcy powinni się przygotować.źródło: ShutterStock

Zła wiadomość dla kierowców: polisy będą drożały. Dobra: tempo podwyżek będzie mniejsze. Niemal 1,1 mld zł straciły w 2016 r. towarzystwa na komunikacyjnych polisach OC. To druga tak wysoka strata z rzędu. I to mimo drastycznych podwyżek cen ubezpieczeń. Według danych multiagencji CUK średnia składka na OC w 2016 r. wzrosła o 56 proc., do nieco ponad 700 zł.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Piotr(2017-03-22 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    W yanosiku jest taniej, bo to towarzystwo nie jest niczym obciążone., więc trzeba korzystac puki nadal tak jest

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • grz(2017-03-22 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny poszły w górę, ale jak się porówna polisy na kalkulatorze cuk to widać kto ma najtańsze OC.

    Odpowiedz
  • xyz(2017-03-22 01:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam wszedzie że podwyżki, że będzie tylko gorzej a mnie to na szczęście nie dotyczy i nie muszę sie takimi informacjami przejmować :D dlaczego ?? bo jeżdżę z yanosikiem i tylko za wysoką ocene mojego stylu jazdy dostałem ofertę tańszą o 2 i pół stówki od mojej poprzedniej kwoty :D polecam!!

    Odpowiedz
  • Grzechu(2017-03-21 19:12) Zgłoś naruszenie 40

    jeśli ktoś nie chce znów przepłacać żeby ubezpieczyciele mogli uzupełnic dziurę budżetowa to polecam zainteresować sie oferta w Yanosiku- za dobry styl jazdy z aplikacja można dostać od nich tańsza oferte :) mi osobiście udało sie zaoszczedzić 250 zł :))

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-03-20 19:35) Zgłoś naruszenie 10

    Bzdura--odprowadzili podatek pod zysków a toznacza że wykazywali zyski i płacili podatki zamiast tworzyć rezerwy.

    Odpowiedz
  • Antek(2017-03-20 19:23) Zgłoś naruszenie 01

    gruboooo! To mamy "dobre zmiany". 500+ dają, służbowymi autami się rozbijają, fotoradary zwiększają swoją liczbę to i trzeba ceny OC podnieść żeby na wszytsko starczyło. Bez Yanosika strach wychodzić z domu. A apropo jaka cena jest w YU za poliske?

    Odpowiedz
  • olaboga(2017-03-20 16:54) Zgłoś naruszenie 02

    Czymś trzeba pokryć koszty odszkodowań rządowych pojazdów.

    Odpowiedz