Pomysł "emerytury bez podatku" powraca. PSL zgłasza projekt obywatelski

14.04.2018, 16:40; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:50
Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po Radzie podkreślił, że sprawą priorytetową dla PSL jest projekt "Emerytura bez podatku". "On został złożony w Sejmie, niestety przez większość rządzącą - odrzucony" - podkreślił.

Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej po Radzie podkreślił, że sprawą priorytetową dla PSL jest projekt "Emerytura bez podatku". "On został złożony w Sejmie, niestety przez większość rządzącą - odrzucony" - podkreślił.źródło: ShutterStock

Nie udało się projektu "Emerytura bez podatku" przeforsować w Sejmie jako projekt poselski, dlatego zgłaszamy ten projekt jako projekt obywatelski - oświadczył w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał PSL rozpoczyna też zakładanie komitetu inicjatywy obywatelskiej w tej sprawie.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • Nie jestem zwolennikiem propozycji PSL(2018-04-20 08:34) Zgłoś naruszenie 10

    Nie jestem zwolennikiem propozycji PSL - Emerytury bez podatku -. Uwazam, ze powinna byc podwyzszona kwota wolna od podatku do 25% sredniej placy krajowej. Wowczas kazdy by zyskal dodatkowo 150 zl miesiecznie, a lacznie z obecna kwota wolna od podatku 200 zl miesiecznie. ---- Przy emeryturze bez podatku i bez skladki zdrowotnej jeden emeryt zyska niecale 200 zl , a drugi 4000 zl miesiecznie. Ponadto nie jestem zwolennikiem likwidacji zdrowotnego funduszu celowego jakim jest NFZ.

    Odpowiedz
  • bosy1950(2018-04-18 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    PSL ma zawsze dużo do zaproponowania jak już nie współrządzi. Proponuję założenie komitetu inicjatywy obywatelskiej i zacząć zbieranie podpisów pod projektem " Sejm i Senat bez PSL".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt chory(2018-04-18 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Ewo niech przynajmniej PIS obniży od średniej krajowej 2100 zł. neto.

    Odpowiedz
  • Maja(2018-04-18 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Irena emerytka(dzisiaj 07:45) pisze " Podatki musimy płacić wszyscy ale emeryci nie powinni płaic ich w takiej wysokości tylko co najmniej połowe.Składki zdrowotne i kilka procent podatku to by było rozwiązanie cudowne dla rzeszy emerytów,którzy z małych swoich emerytur płaca wysoka kwote za która mogliby wykupic lekarstwa i przezyc na poziomie dostatecznym.Rząd musi nad tym jak najszybciej mysleć bo emeryci w stosunku do pracujących dzisiaj ida w kierunku ubóstwa. " Zgadzam się i proponuję pisać w tej sprawie do Premiera Morawieckiego i Pani Szydło. Moim zdaniem wystarczy 10% od podatku / w tym składka/ czyli od każdych 2000 160 zl dla emeryta.

    Odpowiedz
  • ewa(2018-04-18 13:26) Zgłoś naruszenie 10

    Nie dajcie się nabrać, bo tu się nie mówi o wszystkich emerytach. Jest w Polsce 9mln emerytów, a jeszcze renciści. Średnia emerytura 2100 to od niej podatek 332 zł na miesiąc. Przemnóż to emerycie przez 9000000 emerytów i przez 12 miesięcy to jest rocznie 36 mld sami emeryci. Kamysz przewiduje 20 mld,a więc nie dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • PERRP(2018-04-18 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt chce sumy neto brutto zlikwidować

    Odpowiedz
  • Emeryt ..(2018-04-18 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytów interesuje suma neto a brutto prosimy PIS zlikwidowa

    Odpowiedz
  • Irena emerytka(2018-04-18 07:45) Zgłoś naruszenie 10

    Podatki musimy płacić wszyscy ale emeryci nie powinni płaic ich w takiej wysokości tylko co najmniej połowe.Składki zdrowotne i kilka procent podatku to by było rozwiązanie cudowne dla rzeszy emerytów,którzy z małych swoich emerytur płaca wysoka kwote za która mogliby wykupic lekarstwa i przezyc na poziomie dostatecznym.Rząd musi nad tym jak najszybciej mysleć bo emeryci w stosunku do pracujących dzisiaj ida w kierunku ubóstwa.

    Odpowiedz
  • Danuta(2018-04-16 20:44) Zgłoś naruszenie 02

    Każdy kto wypracował niby pracował na wysokich obrotach....brał całe życie więcej. Teraz kiedy już jest emerytem nic nie robi i powinien mieć tyle samo emerytury co każdy . /Jednakowo/. I to była by sprawiedliwość. Teraz jest niesprawiedliwie !!!!

    Odpowiedz
  • alga38(2018-04-16 14:50) Zgłoś naruszenie 30

    ja tego nie rozumiem.. Rozdają pieniądze bogatym, tym którzy mają po 10 tyś na osobę dają 500+ a dla biednych, schorowanych emerytów nie mają kasy.. To jest żenujące.

    Odpowiedz
  • Ziemowit(2018-04-15 22:36) Zgłoś naruszenie 10

    Do wrogów powinni zapisać się: wszyscy inteligentni mundurowi (policjantów poniżanych słowem "ubecy" już ograbiono z emerytur, a nad wojakami wisi utrata stopni) oraz panie, które nie dały sobie zrobić wody z mózgu w sprawie aborcji. Ciułacze głosów wyborczych już włączyli odpowiednią melodykę swoich kampanii..... i tak trzymać.

    Odpowiedz
  • Kuba(2018-04-15 19:16) Zgłoś naruszenie 20

    przynajmniej niech PIS obniży, ale nie uprzywilejowanej kaście, ale czy oni płacą podatki? np. emerytowany generał (20.000,-emerytury), sędzia ( 15.000,-). Masz 2200 emerytury i płacisz składkę zdrowotną i podatek - utrzymujesz państwo i kastę uprzywilejowaną.

    Odpowiedz
  • emerytka i inni(2018-04-15 18:17) Zgłoś naruszenie 30

    Czy to dzień dobroci dla zwierząt w PSL? Przeciez mogli to już wprowadzić kilka lat temu ale oni nawet o tym myslec nie chcieli a teraz woielkie halo?Taki pomysł wzieli ode mnie bo to ja juz dawno pisałam,że emeryci nie powinni płacic tak wysokiego podatku jak by pracowali.Po pierwsze pracujący otrzymuje premie,nagrody,podwyzki ale nie rzędu 10zł tylko o wiele więcej,a przede wszystkim zarobki sa wyższe niz emerytury.więc dlaczego ten biedny emeryt musi płacic haracz podatkowy w tak wysokim procencie?

    Odpowiedz
  • EMERYT43(2018-04-15 13:45) Zgłoś naruszenie 40

    W Polsce nigdy nie będą dbać o emerytów i rencistów to jest prosta polityka licza sie tylko swoi.Emerytów traktują jako niepotrzebny elektorat dla rządzących jest najlepiej żeby jak najwięcej emerytów i rencistów padło to wtedy więcej będzie kasy dla swoich kolesi.Nie wierzę w takie obiecanki cacanki a głupiemu radośc.na 500+były pieniądze teraz jazgoczą po300zł. na każde dziecko sa pieniądze ale dla emerytów po 40 latach pracy nie ma.WSTYD!!!

    Odpowiedz
  • Inspktor Pracy (2018-04-15 12:26) Zgłoś naruszenie 182

    Nie widziałem bardziej bezczelnej ,żerującej na innych partii jak PSL. -całe życie Was biedniejsi mają utrzymywać . Dobrze wiecie że skąłdki na Emerytury były odprowadzone przed odliczeniem podatku! czyli czekacie aby Was nie wykazujących dochodów mających teraz niskie emeryty forować! KRUSEM się zajmijcie!

    Odpowiedz
  • i(2018-04-15 11:45) Zgłoś naruszenie 10

    Przedewszystkim kto przepracował minimum 25 lat ,i otrzymywał minalne wynagrodzenia do 99 roku

    Odpowiedz
  • czesmur(2018-04-15 11:23) Zgłoś naruszenie 1211

    byc moze zlikwiduja podatek od emerytur bo dodatkowo placimy wszyscy ,tu juz nie ma komu wierzyc bo to wszyscy jedna banda ,ale zaglosuje na PSL,moze jednak dotrzymaja slowa

    Odpowiedz
  • xxx(2018-04-15 09:30) Zgłoś naruszenie 382

    Dlaczego się nie pisze, że projekt PSL jest przewidziany przede wszystkim dla emerytur najniższych do 1200 zł. - rolniczych jest to typowa kiełbasa wyborcza i socjal - mało składek placiłes ale dostaniesz więcej. Inicjatywa szkodliwa bo narusza zdrową zasadę tyle dostaniesz emerytury ile jej wypracowałeś.

    Odpowiedz
  • sołtys(2018-04-15 09:16) Zgłoś naruszenie 635

    Dlaczego tego nie wprowadzili jak rządzili??????Przez 8 lat mogli to zrobić.Obiecali również dla sołtysów po 1000,00 zł a dla ochotników strażaków po 400,00 zł do emerytury i tego też nie wprowadzili.A teraz skrzeczą i domagają się.Trzeba było to zrobić.Teraz byście mieli ogromne poparcie a tak to macie prawie ZERO poparcia.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2018-04-15 08:25) Zgłoś naruszenie 302

    Narazie jak widać wszystko kręci się wokół dzieci to dla nich rząd zapowiada dodatkowe pieniądze Jednym słowem młodzi O emerytach nic!!!!! Oczywiście jeżeli PSL dotrzymać słowo??? Popieram emerytury bez podatku

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz