250 000 zł dla każdego emeryta. Jest nowa forma oszczędzania na starość

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki, Bartek Godusławski08.11.2017, 20:41; Aktualizacja: 09.11.2017, 08:29
Minimalna składka do PPK zwiększy świadczenie o 18 proc., a maksymalna aż o 40 proc.

Minimalna składka do PPK zwiększy świadczenie o 18 proc., a maksymalna aż o 40 proc.źródło: ShutterStock

Taką kwotą rząd kusi tych, którzy zdecydują się przystąpić do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Oczywiście najpierw będą musieli odprowadzać składki. Przez 40 lat.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • Inspektor Bankowy(2017-11-08 20:57) Zgłoś naruszenie 3435

    Bohdan Bankowy-- a POtem dojdzie do władzy naćpana ****** i POwie wszystkim - "udowodnijcie mi ,że te pieniądze są Wasze. " i pojedzie na wycieczke zycia do Maciu Piciu a chronić go bedzie bis Merkel.Pamiętajcie ludzie ,żadne pieniądze trzymane i Kogokolwiek innego niz wy sami są juz stracone. W radach Nadzorczych POmazańcy Balcerowicza kombinują jak je zdefraudować. Państwo nic nie chroni gdyż gdyby chroniło to balcerowicz i tusk już by wisieli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jaa(2017-11-08 21:51) Zgłoś naruszenie 410

    OFE BIS ? Przecież to już było. Ktoś tu chce podnieść podatki nakładane na prace idąc do wyborów z hasłami zmniejszenia klina podatkowego? Najpierw oddajcie pieniądze z OFE później możemy rozmawiać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dejwid(2017-11-08 22:01) Zgłoś naruszenie 440

    Zacznijmy od tego kto będzie miał to szczęście pracować na etacie przez 40 lat? Każde młodsze pokolenie już ma problem z tym a każde następne będzie miało coraz trudniej. Cwany plan.

    Odpowiedz
  • Tom(2017-11-08 23:41) Zgłoś naruszenie 242

    Nie ma możliwości uzyskać 250000 tys zł. Gdyby było to możliwe to każdy pracujący musiałby zarabiać 300% średniej pensji. Szkoda, że urzędnicy nie potrafią liczyć i nie znają rynków finansowych

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • w życiu(2017-11-09 07:01) Zgłoś naruszenie 450

    DO OFE zapisali mnie na siłę, ja nie chciałem. Prowizję brali cały czas od wpłaconej składki - nie od wypracowanego zysku i kasę pompowali zarządzającym OFE. Czysty biznesik, dla OFE nie dla składkowicza teraz OFE zlikwidowali a oni chcą żebym się samo-opodatkował w jakimś quasiOFE na jakieś wirtualne wypłaty za 40 lat jak ktoś tam kiedyś będzie miał gest i będzie pamiętał co w 2017 obiecywali Przecież OFE ledwie 20 lat wytrzymało, a ile było obietnic, te reklamy pod palmami :D :D Sam nie odłożysz - nie będziesz miał. proste

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mark(2017-11-09 07:33) Zgłoś naruszenie 221

    Kto im uwierzy w te cuda.Dziś ludzie ,którzy przepracowali 40,a nawet 45 lat ,płacili składki pozostają na zupełnym śmietniku,bez żadnych środków do życia. Są w wieku 60+ bez zdrowia,bez pracy - dramat.Maja wypracowany kapitał i co z tego - śmietnik zupełny do 65 roku życia.Dla Rydzyków,Misiewiczów są grube pieniądze ,a dla ludzi z takim stażem pracy nie ma .Takie złodziejstwo to tylko w tym kraju.Sprawa siągnie się tatami,już od rządów SLD,a złodziejstwo jak było tak jest .W żadnym kraju ,ludzie z takim stażem pracy nie zostawieni są bez żadnych środków do życia.O rencie mogą sobie pomarzyć ,najlepiej jak by przenieśli się 2 m.pod ziemię ,super układ dla ZUS i rządu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Poprawcie blad (2017-11-09 07:59) Zgłoś naruszenie 150

    Poprawcie blad w tytule artykulu, jak i w artykule. 3,5% od sredniego wynagrodzenia nie daje 250 tys. zl przez 40 lat, tylko przez ponad 130 lat.

    Odpowiedz
  • już emeryt(2017-11-09 08:06) Zgłoś naruszenie 330

    Następne kłamstwo.Podobnie jak z OFE.

    Odpowiedz
  • hania(2017-11-09 08:16) Zgłoś naruszenie 171

    Dziś ludzie ,którzy przepracowali 40,a nawet 45 lat ,płacili składki, otrzymują emerytury netto średnio około 1700 zł miesięcznie. Często się zastanawiam . CZY WARTO BYŁO?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Na co....(2017-11-09 08:31) Zgłoś naruszenie 140

    Na co pojdzie kasa z PPK czyli z OFE bis? Na poprawe dzialania kasyna gieldowego? Na budowe portu plytkowodnego w Elblagu? Na dzieci prezesa banku jako 500+?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • W OFE miałem 80 tys zł w Bezpiecznych Obligacjach(2017-11-09 08:38) Zgłoś naruszenie 170

    I poszły w Piz.... . Gdyby każdy z Nas odkładał swoje składki emerytalne - to by miał od 350 - 500 tys w gotówce !!!!! na tyle okrada każdego Państwo - bo Twoje składki idą na Innych. A na starość masz liczyć też na Innych ...nie na siebie !!!!!

    Odpowiedz
  • burak(2017-11-09 08:44) Zgłoś naruszenie 80

    Krótko ...........ZUS dwa bo kasą ty nie Rządzisz rbia to za ciebie Politycy i złodzieje

    Odpowiedz
  • X(2017-11-09 09:20) Zgłoś naruszenie 90

    Drobny szczegół - aby kwoty, o których mowa, mozliwe były do osiągnięcia większość środków należałoby lokować w AKCJE... 40 lat beż kryzysów giełdowych? I znów ciemny lud to kupi...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nabity w OFE(2017-11-09 09:31) Zgłoś naruszenie 101

    250000 zł - całkiem nieźle, ale policzmy: Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wg GUS: - w 2016 roku 4047,21zł, - w 2006 roku 2477,23zł, a więc wzrost o ok. 63% w ciągu dekady. Zakładając stały wzrost przez następne 4 dekady przeciętne miesięczne wynagrodzenie w 2056 roku powinno wynosić ok. 28569zł, a więc ok. 7x więcej niż w 2016 roku. 250000/7= ok. 35714zł realnie w 2056 roku po 40 latach oszczędzania (czyt. drążenia naszych portfeli).

    Odpowiedz
  • Kecaj(2017-11-09 09:49) Zgłoś naruszenie 70

    " Pracownik otrzymujący przeciętne wynagrodzenie i opłacający minimalną składkę na PPK (wyniesie ona 3,5 proc. pensji) przez 40 lat pracy oszczędzi ponad 250 tys. zł." Powyższe wyliczenie opiera się o procent składany w okresie 40 lat. Jest tylko jedno ale... Czy ktoś potrafi powiedzieć jaka będzie siła nabywcza 250 tyś. zł w 2057 r. ? Dla porównania proponuję sprawdzić ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w latach 1993 - 1994, czyli przed denominacją.

    Odpowiedz
  • Ponad 25 lat wpłaconych składek ZUS poszło w p...(2017-11-09 10:03) Zgłoś naruszenie 70

    Miesięcznie 1200 zł składek ZUS (teraz emerytalna = 499,28 zł) zostało w 100% zutylizowanych (ani 1 dnia na L4 lub bezrobociu, skorzystałem jedynie z publicznej służby zdrowia około 2h). Na prognozowaną przez ZUS emeryturę i tak wpłacę wyższą kwotę przez dalsze 17 lat prowadzenia 1-osobowej firmy niż suma kwot emerytur hipotetycznych. Złodzieje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • T1000(2017-11-09 13:06) Zgłoś naruszenie 95

    Ta władza łże od rana do wieczora. Będą łgać ile wlezie, żeby dostać kasę na rozdawnictwo i korupcję polityczną!

    Odpowiedz
  • Loki (2017-11-09 16:37) Zgłoś naruszenie 91

    W państwie prawa, za namawianie do składek, już powinno być karane, bo to jest przygotowanie pomysłodawcy do przestępstwa, tak jak AMBER GOLD !!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Zyta(2017-11-09 17:20) Zgłoś naruszenie 72

    Ludzie już się nie dadzą nabrać po raz kolejny.Dobra pensja i nic nie trzeba kombinować.Więcej zarabiasz więcej odkładasz na emeryturę.A co zrobiono z obecnymi emerytami? Przez wiele lat ich okradano poprzez zmianę przepisów.Żeby to było mniej widoczne rozłożono to na kilka lat.Obecnie do emerytury nie wlicza się 24% kwoty bazowej czyli części socjalnej,na dzień dzisiejszy to jest ponad 800 zł.Jak Rząd chce dać w przyszłości przyzwoite emerytury to niech da ludziom zarobić.ZUS to następna piramida i ktoś się tym powinien zająć.

    Odpowiedz
  • kola(2017-11-09 19:13) Zgłoś naruszenie 10

    szukają idiotów do ich okradania, już mamy OFE i co *********** nam na 500+

    Odpowiedz