Zielona herbata nie ma sobie równych w walce z wieloma dolegliwościami. Do tej listy można również dopisać walkę z nieprzyjemnym oddechem, gdyż polifenole znajdujące się w zielonej herbacie niszczą związki chemiczne, które powodują nieprzyjemny oddech.

Jak donoszą naukowcy, poza działaniem "odświeżającym" polifenole zawarte w zielonej herbacie przyczyniają się również do zahamowania raka jamy ustnej. Badacze z izraelskiego Instytutu Technologicznego już okrzyknęli zieloną herbatę "superproduktem". I nic dziwnego, lista jej zbawiennych właściwości wciąż się wydłuża.

"Polifenole zawarte w zielonej herbacie powstrzymują namnażanie się beztlenowych bakterii, które wywołują nieprzyjemny zapach" - wyjaśniają naukowcy na łamach magazynu "Archives of Oral Biology".

Kolejne doniesienia o dobroczynnym działaniu zielonej herbaty przekładają się również na wzrost jej popularności na całym świecie. Choć jak zaznaczają znawcy tego popularnego napoju, każda herbata jest zdrowa, w końcu jest produkowana z jednej rośliny, jedyne, co je różni, to sposób przetwarzania.