Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital do szpitala... czyli łączenie placówek. Jak to się robi krok po kroku

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pomysł: Samorząd zauważa potrzebę połączenia szpitali lub przychodni Przymiarki. Połączenie dwóch szpitali w jeden można najpierw poprzedzić przekształceniem ich w spółki. Taki pomysł ma Opole. – Ale to dopiero etap przymiarek, rozważenie sposobu przekształceń, wyważenie pożytków i ewentualnych strat – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek. Może po fuzji warto pójść krok dalej. Samorządy województw jako właściciele placówek medycznych powinny zachęcić do tego gminy. To może być nie tylko pomoc finansowa. Także lepsza organizacja, odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności przy reorganizacji wewnątrz placówki, tworzeniu, wzmacnianiu lub nawet likwidowaniu poszczególnych oddziałów. Zainteresowanie gminnych samorządów szpitalami sprawiłoby, że gminy poczuwałyby się do większej odpowiedzialności za placówki.
Pomysł: Samorząd zauważa potrzebę połączenia szpitali lub przychodni Przymiarki. Połączenie dwóch szpitali w jeden można najpierw poprzedzić przekształceniem ich w spółki. Taki pomysł ma Opole. – Ale to dopiero etap przymiarek, rozważenie sposobu przekształceń, wyważenie pożytków i ewentualnych strat – mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek. Może po fuzji warto pójść krok dalej. Samorządy województw jako właściciele placówek medycznych powinny zachęcić do tego gminy. To może być nie tylko pomoc finansowa. Także lepsza organizacja, odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności przy reorganizacji wewnątrz placówki, tworzeniu, wzmacnianiu lub nawet likwidowaniu poszczególnych oddziałów. Zainteresowanie gminnych samorządów szpitalami sprawiłoby, że gminy poczuwałyby się do większej odpowiedzialności za placówki. / ShutterStock
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej