statystyki

Lekarze zostaną w karetkach

autor: Beata Lisowska11.12.2014, 08:42; Aktualizacja: 11.12.2014, 08:43
Karetka

Karetkaźródło: Bloomberg

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Wydłuża o trzy lata okres, w którym lekarze pracujący w karetkach powinni rozpocząć specjalizację z medycyny ratunkowej. Ci, którzy nie podjęli jeszcze takiego kształcenia, nie stracą pracy w pogotowiu.

Zgodnie z obowiązującym art. 57 ust. 2 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym do końca 2020 r. z 8 września 2006 r. (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 757 ze zm.) stacje pogotowia ratunkowego mogą zatrudniać lekarzy (m.in. anestezjologów, internistów, ortopedów i pediatrów), którzy przepracowali co najmniej 3 tys. godzin w szpitalnym oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć. Przy czym postawiono im warunek, że do końca 2014 r. muszą rozpocząć kształcenie w dziedzinie ratownictwa medycznego. Nowela wydłuża termin rozpoczęcia tego szkolenia o trzy lata – do 1 stycznia 2018 r.

– Dzięki nowelizacji karetki specjalistyczne nadal będą miały obsadę po 1 stycznia 2015 r. – podkreśla Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.


Pozostało 12% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane