Komornik ogłosił licytację respiratorów przejętych od firmy E&K - podał portal RMF FM. Chodzi o urządzenia zajęte kilka miesięcy temu na warszawskim Lotnisku Chopina. Jak wskazano, licytacja obejmuje 418 respiratorów, a cena wywoławcza każdego z nich to 30 tysięcy złotych.

"Komornik ogłosił licytację respiratorów przejętych od firmy E&K - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Chodzi o urządzenia zajęte kilka miesięcy temu na warszawskim Lotnisku Chopina. Pieniądze z ich sprzedaży mają pokryć pozostałą część długu spółki należącej do handlarza bronią, który nie wywiązał się z umowy na dostarczenie urządzeń" - czytamy w informacji opublikowanej w poniedziałek na portalu rozgłośni.

Jak przypomniano, firma E&K w 2020 r. podpisała z MZ umowę na dostawę respiratorów, jednak nie wywiązała się w całości z kontraktu. Z ponad 1200 sztuk zamówionych respiratorów dostarczyła 200.

RMF FM informuje, że licytacja obejmuje 418 respiratorów, które zostały wyprodukowane do użytku poza Unią Europejską i nie mają gwarancji producenta. Cena wywoławcza każdego z nich to 30 tysięcy złotych. "Do tej pory Ministerstwo Zdrowia zajęło 25 milionów złotych na kontach dostawcy. Pozostało drugie tyle, które ma być pokryte z pieniędzy uzyskanych właśnie ze sprzedaży respiratorów" - podano.