statystyki

Ratownicy medyczni odwieszają akcję protestacyjną

autor: Agata Szczepańska17.09.2020, 07:56; Aktualizacja: 17.09.2020, 07:57
Powodem odwieszenia protestu podanym w piśmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest brak realizacji większości postulatów środowiska. Piotr Dymon przypomina, że w tej chwili jednym zrealizowanym jest wypłata dodatków dla ratowników.

Powodem odwieszenia protestu podanym w piśmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest brak realizacji większości postulatów środowiska. Piotr Dymon przypomina, że w tej chwili jednym zrealizowanym jest wypłata dodatków dla ratowników.źródło: ShutterStock

Brak ustawy zawodowej, nowelizacji ustawy o ratownictwie, jednolitych stawek i rozmów o wcześniejszych emeryturach – to niektóre z powodów powrotu do protestu przez ratowników medycznych.

Decyzje w tej sprawie komitet protestacyjny podjął wczoraj. Kolejnym krokiem ma być ustalenie, w jakiej formie będą poodejmowane dalsze działania.

Jak podkreśla Piotr Dymon, przewodniczący komitetu, środowisko czuje się lekceważone. Jest to tym bardziej bolesne, że – jego zdaniem – pogotowie w czasie pandemii jest często jedyną deską ratunku, gdy pacjenci nie mogą się dostać do swojego lekarza albo nie są wpuszczani na SOR.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • As(2020-09-17 08:26) Zgłoś naruszenie 10

    Kiedyś nie było "ratowników medycznych" i jakoś się żyło, może zlikwidować to, i zobaczyć co będzie, może znowu śmiertelność spadnie?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane