statystyki

Nowy ośrodek leczenia zaburzeń seksualnych

autor: Klara Klinger18.08.2020, 08:02; Aktualizacja: 18.08.2020, 08:02
Obecnie osoby z nakazem terapii zaburzeń seksualnych mogą się leczyć w trzech placówkach w całym kraju. Najwięcej jest w ośrodku w Gostyninie.

Obecnie osoby z nakazem terapii zaburzeń seksualnych mogą się leczyć w trzech placówkach w całym kraju. Najwięcej jest w ośrodku w Gostyninie.źródło: ShutterStock

Powstaje kolejna placówka dla leczenia osób z sądowym nakazem terapii zaburzeń psychiatrycznych. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, nowym zakładem do wykonywania obserwacji osób, w stosunku do których istnieje potrzeba wydania opinii o stanie zdrowia psychicznego w zakresie preferencji seksualnych, będzie Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej w Starogardzie Gdańskim.

O tym, że jest potrzebne nowe miejsce – bo działające ośrodki są przepełnione – NFZ i MZ wiedziały od dawna. W tej sprawie apelował m.in. rzecznik praw obywatelskich, wskazując, że brak takiego podmiotu leczniczego w miejscu stałego pobytu osoby, wobec której toczy się postępowanie, może być przeciwwskazaniem do orzeczenia nadzoru prewencyjnego.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane