statystyki

PiS chce zmienić strukturę NFZ

autor: Agata Szczepańska22.07.2020, 08:37; Aktualizacja: 22.07.2020, 08:37
Ta propozycja wywołała oburzenie posłów opozycji. – To pierwszy krok do supercentralizacji – oceniła Krystyna Skowrońska (KO).

Ta propozycja wywołała oburzenie posłów opozycji. – To pierwszy krok do supercentralizacji – oceniła Krystyna Skowrońska (KO).źródło: ShutterStock

Pionizacja i ograniczenie autonomii oddziałów terenowych – taki cel przyświeca zmianom w Narodowym Funduszu Zdrowia, które chce wprowadzić PiS. Dodatkowo minister zdrowia będzie mógł wydawać polecenia prezesowi. Zdaniem opozycji to zamach na tę instytucję.

Wczoraj sejmowa komisja zdrowia rozpatrywała projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu. Wprowadza on m.in. zmiany dotyczące kształcenia kadr medycznych, uprawnień poszczególnych zawodów oraz informatyzacji. Do zamknięcia tego wydania DGP posiedzenie komisji się nie zakończyło, jednak o ostatecznym kształcie przepisów i tak zdecydują wszyscy posłowie na posiedzeniu Sejmu.

Rewolucja strukturalna


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane