statystyki

Miejsca szkoleniowe w placówkach medycznych na życzenie ministra

autor: Agata Szczepańska05.02.2020, 19:00
Analogiczne uprawnienia zyskają ministrowie obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do podmiotów przez siebie utworzonych lub nadzorowanych.

Analogiczne uprawnienia zyskają ministrowie obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do podmiotów przez siebie utworzonych lub nadzorowanych.źródło: ShutterStock

Minister zdrowia będzie mógł zwrócić się do placówek medycznych, by ubiegały się o dodatkowe miejsca szkoleniowe, jeśli dla określonej dziedziny medycyny będzie takich miejsc brakować. Taką autopoprawkę przyjął wczoraj rząd do projektu nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Projekt czeka już na pierwsze czytanie w Sejmie. Resort zdrowia zdecydował się jednak go jeszcze w ostatniej chwili poprawić. Zmiany te jednak – jak można wnioskować z ich treści – nie wynikają z postulatów środowiska lekarskiego, które choć wyczekuje na uchwalenie nowelizacji, ma wobec niej wiele krytycznych uwag.

Zgodnie z przyjętą autopoprawką minister zdrowia będzie mógł wystąpić do podmiotu leczniczego o przystąpienie do akredytacji do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lub stażu kierunkowego w danej dziedzinie (szczególne braki występują w specjalizacjach dentystycznych). Będzie to następować po uzyskaniu wstępnej oceny konsultanta krajowego dotyczącej spełniania warunków akredytacyjnych przez dany podmiot.

Analogiczne uprawnienia zyskają ministrowie obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do podmiotów przez siebie utworzonych lub nadzorowanych. Będą mogli zwracać się do tych placówek na wniosek ministra zdrowia albo z własnej inicjatywy.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane