statystyki

POZ OK: Nowy projekt dla mniejszych przychodni

autor: Agata Szczepańska26.03.2019, 08:21; Aktualizacja: 26.03.2019, 08:21
Podobnie jak w POZ PLUS projekt przewiduje opiekę koordynowaną nad chorymi przewlekle. Ma on być prowadzony przy ograniczeniu do minimum nowych obowiązków sprawozdawczych.

Podobnie jak w POZ PLUS projekt przewiduje opiekę koordynowaną nad chorymi przewlekle. Ma on być prowadzony przy ograniczeniu do minimum nowych obowiązków sprawozdawczych.źródło: ShutterStock

POZ OK to projekt pilotażu opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ), który przygotowała federacja Porozumienie Zielonogórskie (PZ). Ma on być uzupełnieniem trwającego od lipca zeszłego roku programu POZ PLUS, który zdaniem lekarzy rodzinnych przeznaczony jest przede wszystkim dla dużych placówek.

Projekt jest w fazie uzgadniania szczegółów z NFZ i resortem zdrowia. Jak informuje PZ, odbyła się już seria spotkań w tej sprawie i planowane są kolejne.

– W projekcie POZ PLUS uczestniczą głównie duże podmioty lecznicze, zaś nasz projekt adresowany jest do mniejszych przychodni, mających pod opieką do 5–10 tys. pacjentów. Według naszej koncepcji będą w nim mogły wziąć udział także małe praktyki lekarzy rodzinnych, które nie zatrudniają specjalistów – wyjaśnia Jacek Krajewski, prezes PZ. Jego zdaniem równoległa realizacja obu programów pilotażowych da możliwość prowadzenia opieki koordynowanej w całej POZ.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane