statystyki

Samorządowcy nauczą się, jak tworzyć programy zdrowotne

autor: Agata Szczepańska02.10.2019, 07:36; Aktualizacja: 02.10.2019, 08:00
AOTMiT zaplanowała też szkolenia na temat procesu taryfikacji świadczeń gwarantowanych, tworzenia i adaptowania wytycznych zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach oraz oceny technologii medycznych – skierowane do pracowników lecznic, osób nimi zarządzających, kadry medycznej oraz samorządowców.

AOTMiT zaplanowała też szkolenia na temat procesu taryfikacji świadczeń gwarantowanych, tworzenia i adaptowania wytycznych zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach oraz oceny technologii medycznych – skierowane do pracowników lecznic, osób nimi zarządzających, kadry medycznej oraz samorządowców.źródło: ShutterStock

Jakie warunki musi spełnić projekt samorządowego programu profilaktycznego, jakimi kryteriami kieruje się oceniająca je Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), jak przy tworzeniu ich wykorzystywać wnioski płynące z dowodów naukowych – tego będzie można dowiedzieć się na szkoleniach, które ruszają w tym miesiącu.

To część projektu realizowanego przez AOTMiT ze środków europejskich, m.in. dla przedstawicieli organów założycielskich podmiotów leczniczych, pracowników jednostek samorządu terytorialnego i osób biorących udział w tworzeniu regionalnej polityki zdrowotnej.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest wsparcie w tworzeniu samorządowych programów polityki zdrowotnej (PPZ). Ich projekty zgodnie z ustawą z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1373, ze zm.) są opiniowane przez AOTMiT – pozytywna ocenia jest warunkiem wdrożenia PPZ.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane