statystyki

Lekarze chcą więcej na informatyzację

autor: Agata Szczepańska06.12.2018, 07:42; Aktualizacja: 06.12.2018, 07:46
Ustawa o e-skierowaniach ma wprowadzić rozwiązania ułatwiające ich wdrażanie.

Ustawa o e-skierowaniach ma wprowadzić rozwiązania ułatwiające ich wdrażanie.źródło: ShutterStock

Dodatkowe odliczenia podatkowe dla placówek medycznych, które zainwestują w sprzęt komputerowy i 50 mln zł dla podmiotów, które będą potrzebowały wsparcia w związku z informatyzacją – pod takimi warunkami opozycja poprze projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej.

To realizacja postulatu środowiska lekarskiego, które domaga się analogicznych instrumentów wsparcia, jakie przyznano aptekom. Apeluje też o przyznawanie dofinasowań wszystkim specjalistom, nie tylko lekarzom rodzinnym.

W związku z wprowadzeniem e-zwolnień i e-recepty resort zdrowia uruchomił dodatkowe środki dla placówek i praktyk lekarskich, które muszą dokonać inwestycji np. w sprzęt czy szkolenia personelu. Aptekom zaproponowano możliwość podwójnego uznania za koszt wydatków na sprzęt IT oraz oprogramowanie, poniesionych od początku tego roku. Jeden przedsiębiorca może dodatkowo odliczyć 19 proc. podatku od zakupu sprzętu. Z kolei na dotacje dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) przeznaczono 50 mln zł.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane