statystyki

Rząd nie odpuszcza. E-zwolnienia obowiązkowe od grudnia

autor: Agata Szczepańska07.11.2018, 07:17; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:55
Lekarze rodzinni, którzy są przeciwni obligatoryjnym e-zwolnieniom i na których wniosek ten obowiązek już przesuwano, mają umowy podpisane do końca listopada. Ich przedłużenie uzależniają m.in. od efektów, jakie przyniosą ich rozmowy z rządem na ten temat.

Lekarze rodzinni, którzy są przeciwni obligatoryjnym e-zwolnieniom i na których wniosek ten obowiązek już przesuwano, mają umowy podpisane do końca listopada. Ich przedłużenie uzależniają m.in. od efektów, jakie przyniosą ich rozmowy z rządem na ten temat.źródło: ShutterStock

Pracownicy resortów zdrowia i rodziny ruszają w teren, by przekonywać do elektronicznych zwolnień, a NFZ publikuje zarządzenie, które pozwoli przychodniom starać się o środki na informatyzację. Wszystko wskazuje na to, że – mimo zastrzeżeń lekarzy – e-ZLA będą obowiązkowe od grudnia.

Dziś przedstawiciele kierownictwa ministerstw Rodziny oraz Zdrowia rozpoczynają serię spotkań we wszystkich województwach. Będą przybliżać lekarzom i pracodawcom zasady wprowadzania e-zwolnień. Akcja potrwa do końca listopada. Wczoraj zapowiedzieli ją na wspólnej konferencji prasowej minister Elżbieta Rafalska, minister Łukasz Szumowski oraz prezes ZUS Gertruda Uścińska. Podkreślali, że początek grudnia oznacza koniec papierowych zwolnień. Choć lekarze utrzymują, że termin ten jest nierealny i wciąż domagają się dobrowolności w tej kwestii.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane