statystyki

Punkty za badania dla koncernów, czyli jak zachęcić do innowacyjności

autor: Klara Klinger19.06.2018, 07:40; Aktualizacja: 19.06.2018, 10:46
Takie podejście pozwoli bez obaw włączyć leki do listy leków refundowanych oraz wydłużyć okres, przez jaki będą się na tej liście znajdować.

Takie podejście pozwoli bez obaw włączyć leki do listy leków refundowanych oraz wydłużyć okres, przez jaki będą się na tej liście znajdować.źródło: ShutterStock

Głównym celem systemu preferencji ma być zachęcenie firm farmaceutycznych do innowacyjności.

Resort zdrowia i Ministerstwo Przedsiębiorczości zaoferują preferencje dla koncernów, które zdecydują się na prowadzenie badań nad nowymi lekami w Polsce. Trwają prace nad regulacjami w tej sprawie. Za inwestycje mają otrzymać bonusy w postaci ułatwień w dostępie do refundacji.

– Głównym celem refundacyjnego trybu rozwojowego jest wsparcie innowacji w firmach farmaceutycznych oraz umożliwienie szerszego dostępu pacjentom do nowych leków i terapii lekowych – przekonuje w rozmowie z DGP Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

W planach jest opracowanie algorytmu wspierającego firmy, których działalność ma szczególny wpływ na polską gospodarkę. Ocena obejmować będzie m.in. aktywności innowacyjne i wpływ na ekosystem innowacyjny, aktywności i zaawansowanie produkcyjne, zatrudnienie, eksport oraz odprowadzane w Polsce podatki.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane