statystyki

Lekarz zbada pacjenta przez internet i wystawi mu e-receptę

autor: Agata Szczepańska15.02.2018, 07:34; Aktualizacja: 15.02.2018, 09:23
Z projektowanej noweli prawa farmaceutycznego wyłączono i zawarto w omawianym projekcie m.in. przepisy związane z e-receptami.

Z projektowanej noweli prawa farmaceutycznego wyłączono i zawarto w omawianym projekcie m.in. przepisy związane z e-receptami.źródło: ShutterStock

Umożliwienie lekarzom wystawiania recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych to jedno z rozwiązań, które wprowadzić ma nowa ustawa, zaproponowana przez resort zdrowia.

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, zapowiedziany wcześniej w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów, został skierowany na Komitet Stały Rady Ministrów z prośbą o pilne rozpatrzenie.

Jak wyjaśnił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w piśmie dołączonym do projektu, część zaproponowanych w nim regulacji była już przedmiotem obrad Stałego Komitetu (13 grudnia 2017 r.). Zawiera on bowiem przepisy z projektowanej nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, który został przyjęty i rekomendowany Radzie Ministrów. Obecnie, jak wyjaśnił wiceminister Cieszyński, po wyłączeniu z niego części przepisów projekt ten jest na etapie Komisji Prawniczej.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane