statystyki

Lekarz zbada pacjenta przez internet i wystawi mu e-receptę

autor: Agata Szczepańska15.02.2018, 07:34; Aktualizacja: 15.02.2018, 09:23
Z projektowanej noweli prawa farmaceutycznego wyłączono i zawarto w omawianym projekcie m.in. przepisy związane z e-receptami.

Z projektowanej noweli prawa farmaceutycznego wyłączono i zawarto w omawianym projekcie m.in. przepisy związane z e-receptami.źródło: ShutterStock

Umożliwienie lekarzom wystawiania recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych to jedno z rozwiązań, które wprowadzić ma nowa ustawa, zaproponowana przez resort zdrowia.

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, zapowiedziany wcześniej w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów, został skierowany na Komitet Stały Rady Ministrów z prośbą o pilne rozpatrzenie.

Jak wyjaśnił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w piśmie dołączonym do projektu, część zaproponowanych w nim regulacji była już przedmiotem obrad Stałego Komitetu (13 grudnia 2017 r.). Zawiera on bowiem przepisy z projektowanej nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, który został przyjęty i rekomendowany Radzie Ministrów. Obecnie, jak wyjaśnił wiceminister Cieszyński, po wyłączeniu z niego części przepisów projekt ten jest na etapie Komisji Prawniczej.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane