statystyki

Tylko w połowie województw leczy się niepłodność

autor: Klara Klinger17.01.2018, 07:54; Aktualizacja: 17.01.2018, 08:39
22,3 mln zł ma być przeznaczone na finansowanie całego Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w 2018 r.

22,3 mln zł ma być przeznaczone na finansowanie całego Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w 2018 r.źródło: ShutterStock

Brakuje placówek, które mogłyby objąć specjalistyczną kompleksową opieką pary niemogące doczekać się potomstwa.

Pierwsi pacjenci do diagnostyki problemów z niepłodnością w ramach „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016–2020” zostali przyjęci na leczenie w ostatnich dwóch miesiącach zeszłego roku. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który jako pierwszy podpisał umowę z NFZ na leczenie niepłodności, przyjął dotąd kilkadziesiąt osób. Otrzymał na ten cel w ubiegłym roku 159 tys. zł.

– W grudniu przyjęliśmy dwie pary – mówi Iwona Nawrot, rzeczniczka Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. W Poznańskim Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM przyjęto trzy pary. W Krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim w zeszłym roku było 10 par, a zainteresowanie – jak mówi rzeczniczka placówki Maria Włodkowska – rośnie.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane