Anglicy chcą nam podkupić setki lekarzy. Grozi nam demograficzna katastrofa

autor: Aleksandra Kurowska16.01.2017, 07:32; Aktualizacja: 16.01.2017, 07:33
lekarz, medycyna, pacjent

NHS, czyli brytyjski odpowiednik Narodowego Funduszu Zdrowia – jak twierdzi „The Telegraf” – chce w tym roku ściągnąć lekarzy rodzinnych głównie z Polski, Litwy i Grecji. Oferuje 90 tys. funtów pensji rocznie i pomoc w zmianie miejsca zamieszkania.źródło: ShutterStock

Wielka Brytania jeszcze przed brexitem zamierza ściągnąć pół tysiąca medyków z innych państw. Koncentruje się m.in. na Polsce.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (43)

  • cbvu90(2017-04-26 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem za tym,zeby wyjechali.W UK nie ma pogardliwego podejscia do pacjenta,czy pielegniarek,za to sie wylatuje z pracy.Nie ma tez spania na nocnych dyzurach,1 lekarz ma nocny dyzur na kilka oddzialow i naprawde dyzuruje. W UK nie ma tez tradycji korumpowania lekarzy przez firmy farmaceutyczne,pseudoszkolen w cieplych krajach,bankietow I sniadanek z cateringu.Lapowkarswto jest wycinane przy samej ziemi.I zeby cos znaczyc w tym zawodzie nie wystarczy,ze tatus lub mamusia tez jest lekarzem,trzeba naprawde cos umiec.Czy nasi w wiekszosci wypisywacze recept sie tam odnajda?

    Odpowiedz
  • Lekarz emigrant(2017-01-22 14:33) Zgłoś naruszenie 30

    Nasi rodzice tez placa podatki i utrzymuja nas na studiach. Poczekajcie jeszcze troche to poczujecie co to znaczy brak lekarz. Pozdrowia lekarz z zagranicy

    Odpowiedz
  • Glos rozsadku(2017-01-21 11:06) Zgłoś naruszenie 10

    Nawet jesli przyjac, ze koszt ksztalcenia to sugerowane pol miliona, to przy zarobkach rzedu 90 tys funtow w Anglii- wyjazd zwroci sie po roku. Raczej nikogo zdeterminowanego do emigracji to nie zniecheci.

    Odpowiedz
  • didi(2017-01-19 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czy problemem jest przymus pracy w poszukiwanych zawodach po zakończeniu kosztownych studiów? Dlaczego ja podatnik, mam płacić na tych którzy wyjadą za granicę leczyć innych nie płacących w naszym kraju podatków. Chcesz wyjedz, ale zwróć koszty nauki.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2017-01-19 13:51) Zgłoś naruszenie 01

    Ale najpierw komentator Dr musi nauczyć się ortografii; ale poziom wykształcenia!

    Odpowiedz
  • panda(2017-01-18 19:48) Zgłoś naruszenie 22

    Przy takim rządzie do dyktatury brnącym to wyjazd jest najlepszą decyzją dla wykształconych młodych ludzi Brawo ja ich popieram !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • cd(2017-01-18 17:38) Zgłoś naruszenie 31

    Musimy więcej pieniędzy przeznaczać na ochronę zdrowia, a mniej na zbrojenia, stawiając bardziej na sojusze z Europą, niż na samodzielne wymachiwanie szabelką w stronę Rosji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • no i fajnie(2017-01-18 06:52) Zgłoś naruszenie 40

    najbliższe terminy do specjalisty będą w roku, kiedy człowiek wyląduje na Marsie.

    Odpowiedz
  • no tak(2017-01-18 05:12) Zgłoś naruszenie 85

    Polskiemu katolikowi lekarz nie jest potrzebny, u nas wszystko w rękach Boga !

    Odpowiedz
  • dorka21968(2017-01-17 22:33) Zgłoś naruszenie 75

    Cóż jak widzę popularna staje się opinia , że zwrot kosztów studiów jakoby rozwiąże problem. Pomijając już całkiem fakt, że posunięcie takie byłoby niezgodne z prawem i wysoce niemoralne spowoduje ono tylko zmasowane wyjazdy zdolnej młodzieży już na studia. Młodzież tylko na tym zyska, dostaną stypendia i będzie im łatwiej podjąć pracę.

    Odpowiedz
  • Lekarzyny rozwalą system leczenia z pazerności ???(2017-01-17 20:53) Zgłoś naruszenie 53

    60 % kosztów szpitali to płace.Więc średni personel musi obniżyć sobie pensje kosztem lekarzy aby pracować.Szpitale są zadłużone i będą padać,jeżeli nie dojdzie do unormowania płac względem kwalifikacji i potrzeby zatrudniania firm zewnętrznych z układów istniejących od 25 lat.

    Odpowiedz
  • juz bylo(2017-01-17 16:05) Zgłoś naruszenie 51

    Angole skladaja oferty firmom - jesli prowadzisz produkcje inhouse i masz eksport to mozesz to robic w UK ( przeniesc calosc zycia i firme na wyspy) wtedy UK ma podatki i ludzie w UK maja prace - masz opieke urzednikow , nikt nie zartuje z Twojego zycia i firmy

    Odpowiedz
  • realpolitik(2017-01-17 12:20) Zgłoś naruszenie 520

    Tutaj jest krótka piłka. Zwrot kasy za studia. Na studia medyczne składamy się wszyscy. Jeżeli są pełnopłatne - to droga wolna, niech jedzie gdzie chce. Jeżeli płatne - niech zwraca kasę, a za ta kasę będziemy szkolić nowych lekarzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ck(2017-01-17 11:24) Zgłoś naruszenie 1113

    Niech zwrócą kasę za wykształcenie w Polsce a potem droga wolna! Cwane Angole!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 5 sort(2017-01-16 23:50) Zgłoś naruszenie 171

    Misiewicze po kursie zastąpią lekarskich uciekinierów . W przyszłości będzie smutno, kiedy uciekać będą dorosłe dzieci z 500+ :-(

    Odpowiedz
  • jokkell(2017-01-16 20:17) Zgłoś naruszenie 5910

    Nie szanujecie zawodu lekarza, który zarabia śmieszne kwoty w stosunku do wymiaru pracy. Lekarz jak jeździ dobrym samochodem to oznacza, że jest już dobrym specjalistą i pracuje w prywatnych klinikach. Przez pierwsze 5 lat za 8 godzin pracy dziennie ma ustawowo stawkę wynoszącą około 2000 złotych miesięcznie. Tyle to zarabia student informatyki na 3-4 roku który sobie dorabia do studiów, albo ktoś bez wykształcenia jakiegokolwek w Lidlu na kasie. Ale dla was to pozostanie konował i chciwiec.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • kucyk(2017-01-16 20:12) Zgłoś naruszenie 42

    Przystanek alaska albo przystanek zakopane pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Warsz1417(2017-01-16 19:53) Zgłoś naruszenie 1946

    Na wszystko jest sposób! Np. na ucieczki lekarzy do bogatych krajów też i to nie poprzez wysokie wynagrodzenia, a poprzez ZWROT KOSZTÓW KSZTAŁCENIA i to od szkół powyżej podstawówki! Podatnicy płacą, a on potem odwraca się d...ą i tam ma wszystkich ZA DARMO!

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Valdemort(2017-01-16 15:30) Zgłoś naruszenie 177

    no to co - Antek i jego OTK zwyciężą modlitwą , to i Kostek też, a w poważniejszych przypadkach lewatywa i egzorcyzmy

    Odpowiedz