Do 10 listopada na ogólnopolskich antenach Polskiego Radia tj. w Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce będzie trwać rozpoczęta w czwartek kampania społeczna zachęcająca słuchaczy do głosowania na Mazury w światowym plebiscycie na nowe siedem cudów świata natury.

Do głosowania na Mazury w konkursie na nowych siedem cudów świata natury zachęcać będą słuchaczy znane głosy Polskiego Radia: Roman Czejarek, Zygmunt Chajzer, Sława Bieńczycka, Daniel Wydrych (Program 1) oraz Artur Andrus, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki i Piotr Baron (Program 3). Dodatkowo do listopada w publicznym radio będzie można usłyszeć więcej niż dotąd materiałów dotyczących Mazur i plebiscytu, w którym Mazury jako jedyny polski kandydat rywalizują m.in. z Wezuwiuszem i Amazonką.

Jak poinformował PAP Urząd Marszałkowski w Olsztynie w ramach rozpoczętej w czwartek kampanii zostanie wyemitowanych 160 półminutowych spotów promocyjnych, po 40 spotów na każdej antenie. Koszt kampanii szacowany jest na 350 tys. zł, w całości pokryje go Polskie Radio.

Dzień po zakończeniu akcji w Polskim Radio, 11 listopada, organizator plebiscytu - szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosi listę finalistów.

Do głosowania na Mazury zachęcał m.in. podczas pobytu nad jeziorami prezydent Bronisław Komorowski, którego zdaniem kampania "Mazury cud natury" promuje Polskę na świecie, poparli ją także byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz osobistości życia publicznego: Mirosław Hermaszewski, Andrzej Wajda, kardynał Stanisław Dziwisz. Ambasadorem Mazur w plebiscycie jest podróżnik i reporter Jacek Pałkiewicz.

W pierwszych etapach konkursu na nowych siedem cudów natury Polskę reprezentowała jeszcze Puszcza Białowieska i Pustynia Błędowska - miejsca te nie uzyskały jednak wystarczającej liczby głosów i nie weszły do finału.