Na niecałe sto dni, jakie zostały do rozstrzygnięcia światowego konkursu - 7 Nowych cudów Natury, w niedzielę w Mikołajkach odbędzie się koncert promujący Mazury. Polska kraina tysiąca jezior, jako jedyny nasz kandydat zakwalifikowała się do finału konkursu.

W wiosce żeglarskiej w Mikołajkach wieczorem odbędzie się koncert pod hasłem "Mazurska studniówka", podczas którego będzie można usłyszeć piosenkę "Mazurski Cud".

Utwór, który promuje Krainę Tysiąca Jezior zaśpiewają znani artyści związani z Warmią i Mazurami. Występy rozpoczną się o godz. 20 na wodzie. Jako pierwszy na barce zacumowanej między pomostami zagra zespół Harlem, a po nim - Afromental i Janusz Panasewicz. Następnie artyści odśpiewają Hymn Mazur, a ok. godz. 23.15 rozpocznie się koncert Ryszarda Rynkowskiego. Konferansjerem będzie Norbi, nie zabraknie też DJ Adamusa.

Autorem tekstu i muzyki utworu jest Krzysztof "Dżawor" Jaworski z zespołu Harlem. Za udział w nagraniu muzycy nie wzięli pieniędzy. Koszty, związane z nagraniem piosenki i produkcją teledysku, zostały pokryte z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Lista 7 Nowych Cudów Natury zostanie ogłoszona 11 listopada 2011 roku. Mazury, jako jedyny kandydat z Polski rywalizują z 27 propozycjami najpiękniejszych miejsc na świecie. Wśród nich znajdują się m.in. Amazonia, Wyspy Galapagos, Wielki Kanion Colorado i Morze Martwe. Głosować można przez internet albo telefonicznie. Szczegóły znajdują się na stronie www.mazurycudnatury.pl.